stat
Impreza już się odbyła

Książka otwarta na świat - warsztaty on-line dla dzieci

sie 4

środa, godz. 18:00 - 19:30

Gdynia, Park na Kamiennej Górze
Wstęp wolny
sie 5

czwartek, godz. 19:00

bilety 5 zł
Co to znaczy, że książka otwiera się na świat? Czy łatwiej jest otworzyć na świat książkę czy człowieka? Jak czerpać ze świata garściami?

Przed Wami niezwykła podróż. Wyprawa w czeluści Książki otwartej na świat, która odsyła do różnych zakątków świata. Książki, która przygląda się jak po świecie wędrują ludzie. Od wieków pozostają w ruchu szukają szczęścia, spokoju, lepszego życia, przygód, nowego domu Warsztaty polegają na otwieraniu książki i głowy oraz stworzeniu własnej, eksperymentalnej publikacji. Spróbujemy zmieścić w niej trochę świata, a trochę własnych historii, a wszystko po to by włączyć ciekawość i uruchomić własną opowieść!

Książka otwarta na świat powstała jako przewodnik po Muzeum Emigracji w Gdyni, ale można używać ją w całej Polsce! Publikacja otrzymała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2018 (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), a także zwyciężyła w Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 201Muzeum Historii Polski).

Katarzyna Witt - historyczka sztuki, edukatorka muzealna, twórczyni treści dla dzieci i młodzieży. Założycielka Kolektora - studia eksperymentującego na polu edukacji nieformalnej. Absolwentka studiów podyplomowych Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku i programu Kultura w sieci w 2020. Laureatka międzynarodowego konkursu edukacji architektonicznej Golden Cubes za projekt Architektura: ćwiczenia z myślenia. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, tworzy projekty dla młodzieży, wspiera instytucje kultury we wdrażaniu i realizacji programów edukacyjnych.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM.
Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl
W wiadomości prosimy podać imię i wiek uczestnika. Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Spotkanie jest finansowane z programu Dyskusyjne Kluby Książki i Instytut Książki.

Źródło/grafika: Muzeum Emigracji w Gdyni

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbył się pierwszy powojenny festiwal jazzowy?