Książę i Żebrak

teatr dla dzieci
kasy:
58 664-73-77
wystawia:
Konsulat Kultury
data premiery:
5 lutego 2022
Mark Twain
"KSIĄŻĘ I ŻEBRAK"


Przekład - Jadwiga Żylińska
Reżyseria - Tomasz Podsiadły
Scenografia - Mariusz Napierała
Kostiumy - Karolina Bryl

Tomasz Podsiadły - aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie - artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w "Księciu i Żebraku" w reż. J. Kiliana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewicza. To przesądziło o ścieżce zawodowej jak również spowodowało, iż w roku 2021 świętuje 30-lecie pracy artystycznej.

Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego, a także Gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: "Balladyna", "O co biega?", "W małym dworku" czy "Sonata Belzebuba" w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak "Madama Butterfly", "Poławiacze Pereł" czy "Rigoletto".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery