stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krzysztof Komeda - Repetition. Filmowy scenariusz życia. I muzyka

Życie i twórczość Krzysztofa Komedy to jedna z najbarwniejszych i najbardziej fascynujących historii polskiej kultury drugiej połowy XX wieku. O legendarnym muzyku, który odszedł tragicznie 50 lat temu, u szczytu sławy, po którą sięgnął w "Fabryce snów", napisano już cały tuzin książek i setki artykułów, powstało wiele dokumentów filmowych z "gadającymi głowami", ale wybitny pianista i kompozytor nie doczekał się jeszcze pełnometrażowej fabuły.

Na spotkaniu w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego Paweł Brodowski, wieloletni redaktor czasopisma "Jazz Forum", przywoła najważniejsze zdarzenia, momenty i sytuacje, które były istotne i przełomowe dla Komedy zarówno w życiu prywatnym, jak i muzycznym, które miały decydujące znaczenie dla przebiegu jego kariery. I jakich nie powinno zabraknąć w scenariuszu filmu, którego bohaterem będzie autor kołysanki z filmu "Rosemary's Baby".

Uczestników czeka opowieść przetykana fragmentami jego najważniejszych dokonań muzycznych, od pierwszych, "katakumbowych" sesji radiowych, przez historyczne nagrania płytowe po ścieżkę filmową, która przyniosła mu światowy rozgłos.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?