Wiadomości

stat

Krzysztof Kalukin nie żyje

Krzysztof Kalukin nie żyje. Miał 64 lata.
Krzysztof Kalukin nie żyje. Miał 64 lata. fot.Maciej Kosycarz/ KFP

Wśród twórców telewizyjnych i filmowych uchodził, za niezwykle prawego, przyjacielskiego i życzliwego człowieka - artystę. Był twórcą kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, dokumentującym ważne momenty dziejów Pomorza. Krzysztof Kalukin - odszedł w wieku 64 lat.Był dziennikarzem, reżyserem i operatorem, zdobywcą wielu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, min. w Lugano, Poczdamie i Krakowie. Razem z żoną Barbarą Balińską współtworzył popularny cykl programów "Kwiaty i ogrody". Dzięki Jego pracy widzowie Telewizji Polskiej w Gdańsku mieli szanse poznać zatrzymane w obiektywie kamery historie reportażowe m.in. "Kiosk na placu Solidarności", "Wydarzyło się w Gdańsku", czy "Lekcja historii po kaszubsku".

- Odszedł od nas wspaniały kolega, wybitny dziennikarz, reżyser, dokumentalista i operator filmowy. Praca była jego pasją, a każdy kadr małym dziełem sztuki . Widział i pokazywał magię otaczającego nas świata - napisali we wspomnieniu jego redakcyjni koledzy. - Na zawsze pozostanie nam w pamięci Jego postać z papierosem i... oczy, jakby szukające tego najlepszego w życiu ujęcia. Zawsze będziemy Go pamiętać.

Film, wspomnienie o Krzysztofie Kalukinie , wyemitowany zostanie w 2 listopada o godzinie 18.55 na antenie TVP Gdańsk. W niedzielę 8 listopada o 18.00 pokzane zostaną także niektóre z Jego filmów "A wiosną przylecą bociany", "Lekcja po kaszubsku:, "W rytmie kół...w rytmie łez".
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03

lutego

Tango Show Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Światełko dla Pawła na Targu Węglowym
Światełko dla Pawła na Targu Węglowym
To ta piosenka wybrzmiała na Długim Targu podczas wiecu
Pieśn-hymn żałoby na Długim Targu

Kulinaria

Jemy na mieście: Ram Ram Ji to smaczne klasyki z Indii
Jemy na mieście: indyjski bar Ram Ram Ji

Planuj z nami tydzień

Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy
Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy