• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krzysia Górniak Trio w BOTO ogródku

"Wakacje w pełnia, a ja zapraszam Was na koncert, w samym sercu Sopotu, z muzyką, którą skomponowałam przez ostatnie kilka lat. Za pomocą dźwięków opowiadamy intymne historie o przyjaźni, miłości, życiu i odchodzeniu. Muzycy, z którymi zagram to moi przyjaciele, z którymi znamy sie od lat, łączą nas wspólne wspomnienia, dzięki temu łatwiej nam dialogować i rozmawiać za pomocą dźwięków. Trio to skład szczególny pozwalający skupić się na subtelnościach w muzyce, daje poczucie bliskości." - Krzysia Górniak

Krzysia Górniak Trio zagra w składzie: Krzysia Górniak - gitara, Łukasz Makowski - kontrabas, gitara basowa, Adam Golicki - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


Krzysia Górniak jest jedną z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka i aranżerka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria), która na swoim koncie ma liczne publikacje oraz koncerty w kraju i zagranicą. Tworzy ona muzykę ilustracyjną, przepełnioną emocjami i nastrajającą do przemyśleń. Wnosi do świata muzycznego wyjątkowy koloryt - jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą biegłością muzyczną i wirtuozerią jest unikatem w przestrzeni artystycznej. Artystka posiada własny styl, jasną osobowość muzyczną i jest rozpoznawalna dzięki ciepłemu, dojrzałemu brzmieniu.

Łukasz Makowski i Adam Golicki to świetna, profesjonalna sekcja rytmiczna, każdy z muzyków ma na koncie własne kompozycje i publikacje. Artyści wyróżniają się doskonałym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem.

Krzysia Górniak Trio prezentuje nowoczesne i oryginalne oblicze jazzu z elementami smooth. Artyści dzięki podróżom i wykształceniu na międzynarodowych uczelniach (Norwegia, Austria) realizują muzykę na wielu odrębnych płaszczyznach brzmieniowych.
Duży ładunek emocjonalny łączy się tutaj z głębią przekazu, a śpiewne i liryczne tematy - nasycone nostalgicznymi obrazami - przeplatają się z żywiołowymi fragmentami, gdzie dominuje radość i kreatywność. Miejscami pobrzmiewają elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music, to słowiańska śpiewność silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.
W repertuarze muzycy prezentują autorskie kompozycje jakie zostały wydane na 2 ostatnich płytach Krzysi Górniak: Moments (2016) i Memories2020.

Koncert odbędzie się w ogródku Teatru BOTO, w razie załamania pogodowego przeniesiemy się na górę. 

Informacja o biletach

Opinie

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?