• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Suchwałło - wystawa

Zapraszamy na wystawę Krystyny Suchwałło "Urodzinowa transgresja, czyli tła pierwszoplanowe" do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury. Prace Artystki będzie można oglądać do 30 marca.

26 lutego - 11 czerwca 2023, godz. 10:00 - 16:00

bilety 22 zł
ulgowy 15 zł

3 - 30 czerwca 2023, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Artystka urodziła się w 1958 w Wilnie. W 1959 przeniosła się z rodzicami i siostrą Nelą do Polski. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wy-różnieniem w 1986 w klasie prof. Kazimierza Śramkiewicza. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych  w Polsce, w Szwecji, Niemczech, Austrii i Francji. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii, Japonii, Austrii, Polsce, Szwecji, Rosji i w USA.

prof. Henryk Cześnik (2015): W 1964 roku profesor Quentin Bell w swojej książce [] napisał Publiczność, a przynajmniej jej znacząca i wpływowa część, jest gotowa zaakceptować wszelkiego rodzaju sztukę i nie ma takiej malarskiej ekscentryczności, która [] zadziwiłaby krytyków. [] Światowy wyścig szczurów spowodował brak kryteriów oceny sztuki i irracjonalność krytyków. Są jednak artyści występujący obok rewolucyjnego zgiełku, a ich osobowość pomaga skupić się na kontemplacji tego, co nas otacza w codziennym życiu. [] Krystyna Suchwałło jest jedną z takich artystek. Sprawia, że [jej prace] emanują spokojem i równowagą. Jej do-świadczenie jako artystki wypływa z konsekwentnej drogi twórczej, którą podąża, na której najważniejsza jest hierarchia ważności wartości malarza. Podziwiając jej obrazy, można odnieść wrażenie, jakby mimowolnie i nieświadomie podzielała swoją złożoną i piękną osobowość. To do-mena artystów, którzy nigdzie się nie spieszą, nie szokują, nie prowokują. Jestem pod wrażeniem jej artystycznej postawy w świecie sztuki pełnej agresywnej ekspresji. 
 

Opinie

Sprawdź się

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej na Pomorzu - ERGO ARENY. Od kiedy?