stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Stańko Trio - Fale

Zapraszamy na koncert Krystyny Stańko w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Od autorki:
7.03.2020 zaśpiewałam ostatni koncert przed pandemią, to był wieczór szczególny, zaprosiłam swoich studentów wokalistyki i zaprzyjaźniony zespół instrumentalny. Poszło dobrze i już cieszyliśmy się na kolejne muzyczne wydarzenia. Tymczasem komunikaty zewsząd informowały o groźnym wirusie... Ustały zajęcia w aMuz, pojawiły się online... ustały próby, koncerty, plany stanęły pod wielkim znakiem zapytania. Nastąpił lockdown, zakaz wychodzenia, nawet do pobliskiego lasu. W naszym domu zapanował inny rytm, nie miał nic wspólnego z dotychczasowym nieustającym pośpiechem. Czas stał się naszym sprzymierzeńcem, więcej bliskości, zauważanie drobnych spraw i wspaniałości natury, jej niewiarygodnego piękna i znaczenia. Mimo niepewności jutra, w mojej głowie pojawił się pomysł nagrania płyty w trio, z muzykami, którzy towarzyszą mi od lat: wirtuozem wibrafonu Dominikiem Bukowskim i wybitnym kontrabasistą Piotrem Lemańczykiem, artystami, którym ufam, których podziwiam i którzy są dla mnie inspiracją. Umówiliśmy się na kompozycje, pisanie tekstów i próby, jak tylko pandemia odpuści.

jazz - koncerty w Trójmieście


Pierwsze spotkania pamiętam jako te upragnione, wyczekiwane, radosne, zaczęliśmy regularne próby, utwory powstawały dość szybko, ani się spostrzegliśmy, a już mieliśmy materiał na płytę, której nadałam tytuł "Fale", wielowarstwowy, działający na wyobraźnię, bardzo mi, gdańszczance wychowanej kilometr od plaży, bliski. Dominik i Piotr stworzyli kompozycje, które zainspirowały mnie do napisania tekstów. Z pewnością są one odbiciem tego dziwnego czasu, gdy wiele rzeczy się dla mnie przewartościowało, dostrzegłam, co ważne, ponadczasowe Dużą przygodą było dla mnie nagranie partii instrumentów perkusyjnych. Realizację i produkcję powierzyłam osobie, która od wielu lat opiekuje się brzmieniem moich płyt, Paulowi Rutschka, jak zawsze zrobił to solidnie, a zarazem wrażliwie. Za projekt graficzny okładki odpowiada artystka, z którą miałam przyjemność współpracować przy albumie "Kropla Słowa" (Album Roku Jazz Forum 2012) niezwykle utalentowaną malarką i fotograf Alexandrą Hinz- Wladyka. Materiał nagraliśmy w studiu CUSTOM 34 w Gdańsku w dniach 25-27.07.2020, a płyta miała swoją koncertową premierę online podczas Festiwalu Jazz Jantar. Od kilku miesięcy gramy już koncerty z udziałem publiczności, między innymi na Szczecin Jazz Festiwal, czy Festiwalu Memorial To Miles w Kielcach. Cieszymy się na każde spotkanie z Państwem, bo nie chodzi tu bynajmniej tylko o brawa, ale o kontakt, ciepło, atmosferę i wymianę energii. Tego nie da się niczym zastąpić! Zatem do zobaczenia!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: