stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Stańko - Secretly (4 opinie)

Pick&Roll ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszy koncert jazzowy w sezonie jesiennym 2011. Na ten wieczór zaplanowaliśmy coś wyjątkowego, bardzo kobiecego i niezwykle klimatycznego...

Czapki z głów!...
Od tych słów zaczyna się recenzja najnowszego albumu Krystyny Stańko pt. "Secretly" w Jazz Forum, płyty ocenionej na 5 gwiazdek!!! Wokalistka zafascynowana twórczością Petera Gabriela zaprosiła do współpracy znakomitych instrumentalistów:
Dominik Bukowski- wibrafon, marimba, xylosynth, kalimba
Piotr Lemańczyk- kontrabas
Cezary Konrad- perkusja
Marcin Gawdzis- trąbka
Irek Wojtczak- klarnet basowy, flet, saksofon

jazz - koncerty w Trójmieście


Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych, do których twórczość Petera Gabriela jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i towarzyszących jej artystów nadają jej szczególnej, jazzowej poetyckości, a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki.

Podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wersje: SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. "Secretly" jest rodzajem hołdu Krystyny Stańko dla wybitnego twórcy, którego trudno zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Takim artystą jest niewątpliwie Peter Gabriel!

Zespół koncertował już w wielu klubach jazzowych, ośrodkach kultury i na festiwalach: m.in Jazz Od Nowa (Toruń), Jazz Contest(Tarnów), Jazz Jantar (Gdańsk), RCK (Kołobrzeg), Novum Jazz Festival (Łomża), Metropolia jest ok. (Gdynia) i innych.

Publiczność przyjmuje ten projekt bardzo entuzjastycznie, a po koncertach ukazują się wspaniałe recenzje. Z pewnością warto usłyszeć ten koncert!

"Płyta nagrana z pomysłem, ze świeżym spojrzeniem. Ciekawe kompozycje znanego artysty, w świetnych jazzowych aranżacjach, wykonane przez skład fantastycznych muzyków. Coś zarówno dla fanów Krystyny Stańko, jak i Petera Gabriela. Polecamy!"
Roch Siciński Radio Jazz

Zachęcamy Państwa do rezerwacji stolików w klubie pod numerem: 58 555 8560

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • ...od kuchni. (1)

  Kiedyś DOSTAŁEM ( bez cenne : ) dwa bilety na koncert w gdańskim ratuszu, gdzie w gitarowym towarzystwie Hernana Romero słychać było prawdziwie Kobiecy głos...

  Cytrynka z cukrem wspaniale smakują...
  ... Ci nie poznają, co nie chcą spróbować !
  Jak sól i pieprzniczką - czasem wojują,
  by smak potrawy subtelnie zachować.

  • 2 0

  • ...tak to był ...

   ...niezapomniany wieczór,ja też dostałam te bilety.

   • 0 0

 • Ludzie !!! Muzyka na wypacie!!!

  Na wypasie ale tylko dla bystrych słuchaczy.
  polecam, byłam i bede ponownie!!!!!!

  • 1 0

 • byłem, widziałem, słuchałem było fajnie.... wybieram się i tym razem

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?