• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Krystyna Stańko Głosem i sercem z Ukrainą - koncert charytatywny

"Głosem i sercem z Ukrainą" to koncert zainicjowany przez Krystynę Stańko i wspaniałe wokalistki młodego pokolenia: Olę Chaładaj, Kingę Hornik i Natalię Capelik- Muianga. Towarzyszyć im będzie zespół znakomitych instrumentalistów: Ariel Suchowiecki na fortepianie, Adam Pachla na kontrabasie i Mikołaj Stańko na perkusji. Artyści przedstawią program złożony głównie z autorskich utworów, nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

sie 2

piątek, godz. 19:00

bilety 55 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet
sie 7

środa, godz. 20:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie, płacąc za bilet wspieramy kraj i ludzi, którzy borykają się z niebywałą tragedią wojny. Artyści nie pobierają honorarium. "Muzyka to najpiękniejsze, czym możemy się podzielić, co może także przynieść iskierkę nadziei, dać chwilę wytchnienia, wesprzeć. Bądźmy razem, otwórzmy nasze serca!

jazz - koncerty w Trójmieście


Ola Chaładaj - wokalistka soul'owa, songwriterka, od dziecka związana z muzyką i śpiewem. Na co dzień studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Już niedługo ukaże się jej pierwsza autorska płyta "Grunt". Muzycznie obraca się w klimatach popu alternatywnego oraz soulu, nie boi się jednak eksperymentować w różnych stylistykach. Zajmuje się songwritingiem, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pisanie piosenek jest dla niej celebracją chwili, natury i człowieka.

Kinga Hornik - wokalistka, songwriterka i gitarzystka młodego pokolenia. Studentka prestiżowej Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Laureatka wielu nagród m.in. Grand Prix Ladies' Jazz Festival, Grand Prix KN 2020, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Gdynia Open oraz tytuł Osobowości Festiwalu. Od 2015 roku współtworzy projekt 12K, z którym regularnie koncertuje. Obecnie pracuje nad solową płytą, inspirowaną jazzem i nurtem neo-soul.

Natalia Capelik-Muianga - finalistka 8 edycji programu Mam Talent TVN oraz ćwierćfinalistka 9 edycji The Voice of Poland. Wykonała utwór do czołówki nowej edycji programu Big Brother TVN. W lipcu 2020 roku, wokalistka w debiutanckim składzie, wraz z sekstetem, wystąpiła podczas konkursu Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020, zdobywając nagrodę Grand Prix. Wystąpiła podczas Top of the Top Sopot Festival. Wokalistka studiuje śpiew jazzowy i rozrywkowy w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zespół Natalii to jej przyjaciele ze studiów, razem z nimi zagrała koncert m.in. podczas Festivalu Kartuzy Jazz Bass Days, a także w Operze Leśnej podczas Nocy Jazsowych. Młodzi artyści przedstawiają repertuar w stylistyce: pop, soul, jazz, R&B. Aktualnie Natalia wraz z zespołem pracuje nad pierwszą autorską płytą.

Krystyna Stańko - wokalistka, kompozytorka, dziennikarka radiowa, pedagog. Nagrała 12 albumów zarówno z muzyką autorską, jak i standardami jazzowymi. Koncertowała na najważniejszych festiwalach w Polsce, a także wystąpiła ze swoim zespołem w wielu krajach, m.in. Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Kazachstanie i.in.. Jest laureatką licznych nagród w tym m.in. Medalu Gloria Artis, m.in. Pomorska Nagroda Artystyczna, Album Roku Jazz Forum, Kobieta Sukcesu 2017, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, dwukrotnie nominowana do Nagrody Fryderyka. Współpracuje z czołówką polskich jazzmanów: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Cezarym Konradem i wieloma innymi.

Zespół w składzie:
Ariel Suchowiecki- fortepian
Adam Pachla- kontrabas
Mikołaj Stańko- perkusja

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?