stat

Krystyna Jatkiewicz: grafika czy tkanina? Wystawa

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac Krystyny Jatkiewicz, zatytułowaną "Grafika czy tkanina?", która jest nagrodą Muzeum Miasta Gdyni przyznaną artystce za udział w międzynarodowym konkursie "10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 roku, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

10 grudnia 2021 - 10 lutego 2022, godz. 10:00 - 17:00

4 lutego - 3 kwietnia 2022, godz. 18.00

Gdańsk,
bilety 1 zł
Krystyna Jatkiewicz w swojej twórczości, sięgając po różne media, tworzy prace przełamujące standardowe myślenie zarówno o tkaninie, jak i o grafice.

Wystawa "Grafika czy tkanina?", jak to bywa u tej artystki, prowokuje i zmusza odbiorcę do refleksji nie tylko na poziomie warsztatu wykonanych prac, ale przede wszystkim do interioryzacji jej osobistych doznań i wrażeń na unikatowy, plastyczny i jedyny w swoim rodzaju subtelnie artystyczny wyraz.

Czy widzimy tkaninę czy grafikę, a może grafikę na tkaninie? W może na przykład powiew wiatru po osobie, która zostawiła kartkę utkanego papieru? Pytania, które zadajemy sobie, przyglądając się tym unikatowym pracom, pozostają w pamięci na długo, bywa, że na zawsze.

Krystyna Jatkiewicz ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i studiowała malarstwo w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Jest artystką biorącą udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Nagradzaną i wyróżnianą. Jej praca pt. "She" w 2014 roku stała się plakatem promującym międzynarodową wystawę"From Lausanne to Beijing― the 8th International Fiber Art Biennale Exhibition" w Chinach.

Wystawę można oglądać w Galerii GCF do 25 sierpnia 2019 roku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Hans Castorp, bohater jednej z książek Pawła Huelle, został "pożyczony" z powieści...