stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Durys - With Love To Ella Fitzgerald

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert jazzu swingującego KRYSTYNY DURYS, laureatki 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" ankiety czytelników magazynu Jazz Forum i pierwszej polskiej wokalistki swingowej zaproszonej na największy festiwal jazzowy na półkuli południowej - Java Jazz Festival (2017).

Wokalistka zabierze Państwa w podróż pełną cudownych melodii i brawurowych wykonań nieprzemijających przebojów swingowych. Artystka zaprezentuje przede wszystkim utwory z repertuaru swojej największej idolki, Królowej Jazzu - Elli Fitzgerald - legendarnej wokalistki, której ponadczasowe interpretacje do dziś zachwycają rzesze miłośników dobrej muzyki. W Wykonaniu Krystyny Durys i jej sześcioosobowego zespołu usłyszymy m.in. "Mr Paganini", "Take The A Train", "A-Tisket, A-Tasket", czy "Caravan" tak charakterystyczne dla Elli Fitzgerald i doskonale znane z jej wykonań.

jazz - koncerty w Trójmieście


Z KRYSTYNĄ DURYS zagrają:
PAWEŁ HULISZ - trąbka/ flugehorn
MARCIN JANEK - saksofony/ klarnet
ADAM WIŚNIEWSKI - puzon
ARTUR JUREK - pianino
PIOTR KUŁAKOWSKI - kontrabas
ADAM ZAGRODZKI - perkusja

KRYSTYNA DURYS - laureatka 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Zdobywczyni legendarnej "Złotej Tarki" na "44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego" w Iławie. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z "Jan Konop Big Band", "Riverboat Ramblers Swing Orchestra", "Set Trio" i "Jazzy2". Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem. We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album "Tribute To Ladies Of Jazz". Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce. Zajęła 5. miejsce w kat. "Polska płyta jazzowa roku 2016" w plebiscycie magazynu "Jazz Press" i 16. miejsce w kat. "Album Roku" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Utwór "Them There Eyes" z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy "Top Jazz" Radia PiK (Pomorze i Kujawy).

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?