Spektakl

Krucjata dziecięca - spektakl gościnny

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Szekspirowski

adres:
Gdańsk, Wojciecha bogusławskiego 1
kasy:
58 351-01-01
w ramach wydarzenia:
Tydzień Białoruski: Nie ma dymu
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Centrum Wizualnej i Teatralnej Sztuki "ART Corporation"
Krucjata dziecięca
Andrej Iwanow

Spektakl w języku rosyjskim z napisami w języku polskim.

Sugestywny projekt teatralny, na podstawie sztuki Andreja Iwanowa o tym samym tytule, który językiem karnawału opowiada mroczną średniowieczną historię. Do wymierającej z głody francuskiej wioski przychodzi chłopiec-prorok. Wzywa wszystkie dzieci by stanęły pod sztandarami nowej Krucjaty, która zbawi świat chrześcijański. Tak, proste życie pobożnych chłopów przewraca się do góry nogami. Wszystko okazuje się nie tym, czym się wydawało - więzy rodzinne i więzy miłości, dziecięce zabawy, nienawiść, zemsta i nawet sam Bóg - to wszystko zostaje wciągnięte do ohydnego, makabrycznego tańca. Stopniowo, to współczesne misterium przekształca się w hipnotyczny rytuał, z pogranicza religijnej ekstazy, poruszający aktualne dla naszego czasu problemy.

Spektakle reżysera Jury Dziwakou-Dušewskiego to ważny, nowy głos w białoruskim teatrze. Pracuje zarówno w teatrach instytucjonalnych, jak poza instytucjami. W 2017 roku w Teatrze im. Janka Kupały w Mińsku zrealizował spektakl "Woyzeck" według Karla Georga Büchnera, który cieszył się ogromna popularnością. Założył własne studio teatralne Laboratory Figures Oscar Schlemmer w Mogilewie. Pracuje ze swoją żoną Tatianą, która jako malarka i dizajnerka ma wpływ na język wizualny jego spektakli, plastyczną ekspresję i ironię.

Reżyseria: Jura Dziwakou-Dušewskij
Muzyka: Eryk Orłov-Szimkus

Występują:
Vieranika Busłajeva, Maryna Dziemidčyk-Zdarankova, Iłla Jasinski, Źmicier Davidovič

Recenzja Trojmiasto.pl

Białoruś na pokaz. O Tygodniu Białoruskim w GTS

Jaka jest współczesna Białoruś? Gdzie przebiega granica między wolnością a zniewoleniem? Czy na Białorusi można być przeciw władzy?...

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to są rzygacze?