Wiadomości

stat

Królowa Śniegu na balu karnawałowym w Gdyni

Pogoda w sobotę nie zachęcała do wyjścia z domu. Na szczęście mali mieszkańcy Gdyni mogli dziś wybrać się na zorganizowany przez miasto bal karnawałowy. Wieczorem w Teatrze Miejskim odbyła się również premiera "Królowej Śniegu".Pomimo padającego deszczu, w Hali Sportowo-Widowiskowej zobacz na mapie Gdyni na balu przebierańców pojawiło się sporo gdyńskich rodzin. Najbardziej niecierpliwi byli nawet pół godziny przed rozpoczęciem imprezy i musieli jakiś czas poczekać aż zostaną wpuszczeni. Przestrzeń przy szatniach szybko zmieniła się w przebieralnię, gdzie wróżkom przyczepiano skrzydełka i korony, a superbohaterowie przywdziewali swoje maski.

Na samej hali można było jeszcze ulepszyć swoją charakteryzację - do dyspozycji gości były stanowiska do malowania twarzy, więc królewny mogły pochwalić się błyszczącym makijażem, małe lwy zyskiwały prawdziwe pyszczki, a spidermanowie - pajęczynę na twarzy. Oprócz stoisk do malowania twarzy były też stoliki, przy których animatorki pomagały wykonać maski karnawałowe oraz takie, przy których można było polepić z plasteliny i porysować. Chętni mogli sobie również zrobić zdjęcie w przebraniu karnawałowym w specjalnie przygotowanym małym studio fotograficznym. Dzieci chętne korzystały z zamków dmuchanych i basenu z kulkami. Animatorzy i maskotki proponowali dzieciom różne zabawy - pociąg, zabawy z chustą animacyjną czy kopanie piłką do bramki na małym boisku.

- Myślę, że to, co się dzieje na około świadczy o tym, że jest to doskonały pomysł i bardzo się gdyńskim rodzinom podoba - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. - Mam nadzieję, że bal z okazji urodzin miasta będzie się odbywał co roku i za każdym razem uda się ten pomysł połączyć z premierą sztuki dla dzieci.

Tematem sobotniego balu była baśni Andersena, właśnie dlatego, że tego samego dnia wieczorem w Teatrze Miejskim odbyła się premiera spektaklu "Królowa Śniegu".

Aktorzy grający w przedstawieniu również pojawili się na balu. Po godzinie 12:00 na scenę weszły diabły, wrony i główni bohaterowie, czyli Kay, Gerda i Królowa Śniegu. Odśpiewali cztery piosenki ze spektaklu i zaprosili wszystkich do odwiedzenia ich w teatrze. "Królowa Śniegu" nie jest musicalem, ale piosenki stanowią jej ważny element. - Spektakl trwa niecałe półtorej godziny, a wszystkie piosenki ponad czterdzieści minut - mówi Krzysztof Babicki, reżyser "Królowej Śniegu" i dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego. - Mam nadzieję, że spektakl dostarczy wiele radości dzieciom, ale także rodzicom. Chcieliśmy, żeby dla nich wyjście na sztukę dziecięcą nie było wyrzeczeniem i poświęceniem czas dla dziecka, ale ciekawym przeżyciem i dobrą zabawą.

Już teraz można powiedzieć, że spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem - na luty sprzedano na niego już niemal wszystkie bilety.

Na scenie prezentowano też piosenki, były różne konkursy i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło też występu iluzjonisty. Dodatkowo przygotowano pomieszczenie dla dzieci, które potrzebowały na chwilę odpocząć od zamieszania - można w nim było posłuchać czytanych przez animatorkę bajek. Na plus można też zaliczyć nagłośnienie - przez krótki czas na początku było nieco głośno i niektóre dzieci wychodziły z hali zatykając sobie uszy. Organizatorzy szybko zainterweniowali i poziom muzyki wrócił do normy.

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Duchownego zagra Dawid Ogrodnik
Powstaje film o ks. Kaczkowskim
Gdzie i za ile prywatna impreza w lokalu? Puby, browary i drink-bary
Impreza w lokalu: puby, browary i bary

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?