stat
Wydarzenie już się odbyło

Król betonów

Gdyńskie Centrum Kultury, Kwartalnik Artystyczny "Bliza" i Przystań Poetycka "Strych" zapraszają na historyczne spotkanie poetyckie.

sie 20-23

czwartek - niedziela

Sopot
Wstęp wolny
W programie:
- promocja książki KRÓL "betonów" (2020) - zbiór poezji, korespondencji poety STANISŁAWA GOSTKOWSKIEGO w opracowaniu Piotra Smolińskiego
- akcja "Dorzuć do pieca!" - chętnych z publiczności zapraszamy do prezentacji fragmentu własnej twórczości
- "WOLNOGDYNIANKA" - konkurs jednego wiersza poświęcony Gdyni lub ze słowem Gdynia w treści, zapraszamy chętnych do prezentacji 1 wiersza niepublikowanego, nienagradzanego. Przewidziano nagrody w charakterze rzeczowo-konsumpcyjym.

Spotkanie poprowadzą: Wojciech Boros i Paweł Baranowski

Stanisław Gostkowski - ur. 1 VIII 1948 w Kościerzynie, zm. 28 X 2000 w Warszawie, poeta. Mieszkał w Gdańsku (Morena). Był jednym z najciekawszych poetów młodego pokolenia lat 70. XX wieku. Swoje pierwsze poważne kroki w literaturze stawiał pod kierunkiem Tymoteusza Karpowicza. Barwny życiorys Gostkowskiego, jego śmierć w Warszawskim Domu Literatury oraz ekspresyjne i jedyne w swoim rodzaju wiersze stały się częścią legendy, która w gdańskim środowisku twórczym jest żywa do dzisiaj.

Piotr Smoliński - (ur. 1989 r.) doktorant polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Mieszka i tworzy w Kartuzach. Debiutował w 2006 r. na łamach Reflektora, czasopisma Centrum Kultury Kaszubski Dwór w Kartuzach. Pieśń Pogańska jest jego pierwszym tomem poetyckim. Założyciel Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki w Kartuzach. Nagrodzony nagrodą "Kartuska Skra" w kategorii kultura.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?