• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Kreatywne Przestrzenie - wernisaż wystawy Pracowni Artystycznych Stacji Orunia GAK | Galeria Peron

Serdecznie zapraszamy na wystawę podsumowującą rok twórczej pracy uczestników Pracowni Artystycznych dla Dorosłych w Stacji Orunia GAK. W przestrzeni Galerii Peron prezentujemy różnorodne dzieła powstałe w ramach zajęć stałych z Ceramiki oraz Malarstwa i Rysunku.
Każde z wystawionych prac jest świadectwem indywidualnej drogi artystycznej, jaką przeszli uczestnicy podczas minionego roku.

3 - 30 sierpnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

26 czerwca - 17 września 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny
Wernisaż: 26.06.2024 r. (środa) godz.18.00
Wystawa czynna do 02.08.2024 r.


Będziemy mogli zobaczyć formy ceramiczne z elementami użytkowości oraz rzeźby, wykonane w technice gliny z użyciem różnorodnego szkliwa oraz wypalanej na miejscu w atmosferze tlenowej. Uczestnicy Pracowni Grażyny Kunickiej i Iwony Jurkiewicz eksperymentowali z formą i fakturą, używając różnych rodzajów gliny oraz technik barwienia, a unikalne obiekty zostały wypalone również w plenerze. Ich prace odzwierciedlają zarówno klasyczne techniki ceramiki, jak i nowoczesne podejścia do tego tradycyjnego rzemiosła.

Pracownia Malarstwa i Rysunku to przestrzeń, w której uczestnicy rozwijali swoje umiejętności w zakresie kompozycji, koloru oraz technik rysunkowych i malarskich. Na wystawie zobaczymy zarówno studia martwych natur, postaci, jak i pejzaże.

Celem wystawy jest nie tylko pokazanie efektów całorocznej pracy, ale również pasji i zaangażowania, które towarzyszyły adeptom sztuki w procesie twórczym. Każda praca jest owocem intensywnych poszukiwań, prób i niejednokrotnie przełamywania własnych ograniczeń.

Uczestnicy wystawy:

Pracownia Malarstwa i Rysunku 
Prowadząca: Grażyna Kunicka

Krystyna Białek / Elżbieta Chorzelska / Maria Cupa / Ewa Czerepko / Beata Dąbrowska / Konrad Demkowicz / Mateusz Duszyński / Maria Gorzko-Wilkowska / Marcel Kwiatkowski / Barbara Łebek / Aleksandra Niemczyk / Wioletta Szeląg

Pracownia Ceramiki Artystycznej
Prowadzące: Grażyna Kunicka & Iwona Jurkiewicz

Alicja Bielska / Izabela Dargacz / Karolina Laboch-Słomka / Hanna Ryszkowska / Paulina Tomaszewska

Ceramika
Prowadząca: Grażyna Kunicka

Elżbieta Chorzelska / Paweł Cuper / Agnieszka Gulczyńska / Lilianna Kowalewska / Agnieszka Kowalewska / Żaneta Kowalska / Marietta Kozłowska / Natalia Osowska / Agnieszka Pietraszko / Barbara Raciniewska / Marika Stolarz / Anna Walaszek

Opinie

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: