stat
Impreza już się odbyła

Krajobrazy spod powiek. Malarstwo Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę malarstwa Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Od 4 lipca w dworkowej Galerii Sztuki będziemy prezentować unikatowe KRAJOBRAZY SPOD POWIEK wykonane przez gliwicką malarkę specjalizującą się także w tkaninie artystycznej. Na wernisaż wystawy zapraszamy w środę, 4 lipca o godz. 18.00. Prace będzie można oglądać do 1 sierpnia br., codziennie w godz. 12.00-18.00.

Piękna nasza Polska cała - wystawa

13 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny


Maria Bereźnicka-Przyłęcka
Urodziła się i wychowała przy ulicy Konarskiego w Gliwicach, gdzie po latach wędrowania teraz mieszka i maluje.

Miłość do sztuki to jej rodzinna spuścizna. Mała Maria wychowała się w rodzinie, w której było wielu znakomitych malarzy, a w szczególności brat jej ojca, Kiejstut Bereźnicki. Ta wciąż obecna w domu atmosfera przelewania rzeczywistości na płótno za pomocą pędzla czy ołówka sprawiła, że Maria podjęła studia na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Fijałkowskiego oraz w pracowni tkaniny unikatowej pod kierunkiem prof. Antoniego Starczewskiego.
Na początku swojej kariery Maria Bereźnicka-Przyłęcka zajęła się tkaniem gobelinów. Po jakimś czasie, zafascynowana malarstwem postanowiła w tej technice realizować swoje wizje. Jej prace są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne dzięki stosowaniu tkackich elementów i dynamicznej faktury obrazów.

Maria Bereźnicka-Przyłęcka jest autorką 38. wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach i USA.

Wielokrotnie brała udział w licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych, krajowych jak i zagranicznych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce oraz w kolekcjach w Niemczech, Francji, Austrii, Grecji, Finlandii, Australii i Stanach Zjednoczonych.
źródła: http://www.bereznicka.deal.pl, prestiż - magazyn gliwicki IX/2017
 
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij