stat
Impreza już się odbyła

Koty z Marsa

Koty to kosmici - wielu to podejrzewało, ale nie wszyscy odważyli się głośno przyznać. Będzie to można zrobić bez skrępowania w sobotę 9 marca w "Domu Zarazy". Wielbicieli kotów i sztuki, mieszkańców Trójmiasta i wszechświata organizatorzy zapraszają do zgłębiania tajemniczej kociej natury - czyli na wernisaż i początek wystawy.

Wernisażowi towarzyszył będzie koncert ambientowo - jazzowego ABSTRACTKULTUR, choć jak sam zespół przyznaje, co może zaciekawić i dobrze wpisuje się w temat wystawy: "Nie wiemy, ilu nas gra i co właściwie gramy. Błąkamy się gdzieś na pograniczu wielu gatunków, wiedząc, że żaden z nich nie jest właściwie nasz." Na pytanie, czy koty są naprawdę na Marsie, będą musieli odpowiedzieć sobie odwiedzający.

Wystawa "Koty z Marsa" jest pomysłem strony internetowej Ciemna Strona Sztuki. Sam pomysł i temat powstały już około dwudziestu lat temu, wg założenia, że widzimy z Ziemi planetę Mars w czerwono-pomarańczowych barwach, dlatego, że całą powierzchnie pokrywają spacerujące po niej koty w tych barwach. Temat został odnowiony w 2017 roku, zmieniając koncepcje na to, żeby kilkanaście osób stworzyło swoją wizję tematu w dowolnej technice. Do tej pory, od 2017 roku, powstało 55 prac stworzonych przez 31 autorów. Na wystawie w Gdańsku będzie można obejrzeć 45 dostępnych prac. Założeniem strony jest, żeby promować twórczość i umożliwić młodym artystom zaistnienie i pokazanie się "światu". Dla kilku osób była to pierwsza możliwość na zaprezentowanie się na wystawie, a kilkanaście osób ma już sporu dorobek artystyczny. Takie zestawienie osób, które dopiero stawia pierwsze kroki z osobami, które już mają spore doświadczenie sprawie, że z jednej strony można skonfrontować swoje umiejętności, podnieść je, a także spojrzeć na coś, co zrobione zostało na "świeżo" bez bagażu doświadczeń artystycznych.

Prace są wykona w technikach: farby olejne, farby akrylowe, kredki, długopisy, ołówki, promarkery, akwarele, fotografia, fotomanipulacja, malarstwo cyfrowe.
Wystawa potrwa do 30 marca 2019.

Autorzy:

Sebastian Moń
Magdalena Kułak
Michał Piotr Barfrog
Zbigniew Oporski
Basia Kruczek
Grzegorz Kochaniec
Paweł Miksiewicz
Wojciech Zwoliński
Krzysztof Iwin
Piotr Kozioł
Raisa Deklewa
Piotr Misiorowski
Magdalena Fedoryszyn
Weronika Szczepańska
Mirosłw Iskra
Cezary Skoczeń
Katarzyna Kruczyńska
Agnieszka Tutu Szymańska
Aleksandra Yorutsuki Andrzejewska
Arkadiusz Elion Masalski
Victoria Morphine
Laura Jerzak
Seph Iriye
Tomasz Czerkawski
Inka K.Turoń
Karolina Wojtera
Patrycja Gaida
Piotr Baćko
Amon Black
MrCdvr
Tomasz Bartosik

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?

 

Najczęściej czytane