stat

Kosz zielny. Warsztaty rękodzieła artystycznego

w każdy piątek (do 10.12), godz. 17:00 - 19:00

Gdańsk,
bilety 10 zł

w każdy wtorek (od 07.12 do 28.12.2021), godz. 18:00 - 21:00

bilety 220 zł
Niepotrzebna wiklina. Niepotrzebne wikliniarskie umiejętności. Potrzebny jest zachwyt nad urodą kolorowej łąki, nad subtelnością odmian zieleni, nad słońcem, zapachem, ciepłym wiatrem lata
Zapraszamy na rękodzielnicze warsztaty z cyklu Pleciugi, podczas których stworzycie własne, autorskie kosze z roślin.
Doświadczona rękodzielniczka zapozna Was z techniką plecionkarską. Wykorzystując to, czym obdarza nas natura, podczas zajęć zanurzymy się w przestrzeń wspomnień o lecie, dzieciństwie Pamiętacie, jak się wiło wianki na łące? Nietrudne, prawda?
Ożywimy zapomniane umiejętności drzemiące w naszych dłoniach.
Zielony kosz będzie przypominał o słonecznym czasie, pomoże przetrwać tęsknotę za beztroską letnich dni. Tworząc pierwszy pleciony kosz otworzymy kronikę letniego piękna, którą co roku uzupełnimy o kolejne kosze, podstawki, talerzyki, tace.
A potem zauważymy, że zyskaliśmy coś jeszcze, bo na łące, w lesie, na trawniku, zaczniemy rozpoznawać znajomych: trawy, sitowia, gałązki. Kwiaty, pączki, makówki znamy już ich sekrety i humory, wiemy, które z nich pozwolą się ładnie ususzyć, a potem upleść. Pogardzane niegdyś chwasty nabiorą w naszych oczach nowych wartości
Plecenie to kolejna z wielu dróg zaprzyjaźnienia się z Przyrodą - Naszym Domem.
Proponujemy Wam uczestnictwo w pięknym, inspirującym procesie i świetną zabawę!
Zapewniamy przyjazną atmosferę, kameralną grupę oraz materiał roślinny niezbędny do uplecenia kosza. Spotkanie potrwa 6 godzin (z przerwą na posiłek we własnym zakresie).
Koszt: 125 zł
Rezerwacja miejsca: pracownia@wspolnotagdanska.pl
Prowadząca
Grażyna Jackowska psycholog, pedagog, znawca różnorodnych technik rękodzielniczych, wieloletni animator twórczości amatorskiej traktowanej jako forma relaksu, terapii, samorealizacji, rozwoju wrażliwości i kreatywności oraz jako droga do odkrywania swoich potencjałów i talentów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?