• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kosmiczna Noc Bibliotek w Bibliotece Gdynia

Czytanie w ciemnościach, kosmiczny koncert czy wróżby z książek. Będzie nieziemsko. Biblioteka Gdynia zaprasza na Noc Bibliotek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Tegoroczna edycja przypada w sobotę, 5 października.

Kiermasz książek i nieziemskie atrakcje

Atrakcje z tej okazji czekają także na mieszkańców Gdyni. Główne wydarzenia będą odbywały się w Bibliotece Śródmieście. A będzie się działo. Wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić swoją biblioteczkę niewielkim kosztem zapraszamy na kiermasz książek używanych.

Skoro to noc, to obowiązkowo musi być czytanie w ciemnościach. Te planujemy w dwóch turach - zapraszamy dzieci z własnymi latarkami. A gwoździem programu będzie iście kosmiczny koncert "Voices of the cosmos". To połączenie astronomii z muzyką elektroakustyczną. Uczestnicy będą mogli usłyszeć sygnały pochodzenia pozaziemskiego, jak pulsary, Słońce czy zorza polarna. Koncert z prelekcją do usłyszenia i zobaczenia w Bibliotece Gdynia.

W programie również nocny dyżur bibliotekarzy, rozgrywki gier planszowych, warsztaty robienia przypinek i toreb bawełnianych.
Na wydarzenia w ramach akcji zapraszamy także do Biblioteki z Pasją, na spektakl grupy teatralnej (NIE)FORMALNI i Biblioteki Wzgórze, gdzie w przeddzień, 4 października, odbędą zajęcia dla dzieci, których tematem przewodnim będzie morze. Zapraszamy w nietypowy rejs.

GŁÓWNE WYDARZENIA

Biblioteka Śródmieście, 5 października 16.00 - 21.00

16.00 -17.00 - warsztaty z robienia przypinek
17.00 - 18.00 - warsztaty robienia toreb z cytatami
17.30 - 18.00 - czytanie w ciemnościach przy latarkach
18.00 - 19.00 - warsztaty z robienia przypinek
18.30 - 19.00 - czytanie w ciemnościach przy latarkach
19.00 - 20.00 - wróżenie z książek
20.00 - 21.00 - koncert

od 16.00-20.00:
Kiermasz książek
Gry planszowe
Nocny dyżur bibliotekarzy

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?

 

Najczęściej czytane