• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kordian (107 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
1 godz. 45 min. (bez przerw)
data premiery:
10 stycznia 2020
4.0
2 oceny

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Kordian
Juliusz Słowacki

W nowej inscenizacji arcydzieła polskiego dramatopisarstwa twórcy chcą, odwołując się do romantycznych mitów, zadać ważne pytania o to, co dziś ożywia polską młodzież: jakie idee, jakie marzenia, jakie wartości? I czy my, różne pokolenia Polaków oddychamy jeszcze tą samą tradycją? Czy tylko używamy jej instrumentalnie jako swoistego narodowego alibi w walce o rząd współczesnych dusz?

Pokolenie współczesnych Kordianów może swobodnie podróżować po Europie, od Londynu, przez Włochy, po Mount Blanc, co niewątpliwie różni ich od pokolenia ojców i dziadów walczących o prawo do wolności. Współczesny Kordian w walce o lepsze jutro nie musi już zabijać cara, ale może chce walczyć o lepszą Polskę? Tylko jak dziś rozumieć tę walkę? Czy idea mesjanizmu może być jeszcze bliska młodemu pokoleniu? Czy bliższy mu jest duch pokordianowej, narcystycznej autokreacji? I wreszcie co takiego Kordian zostawił nam w swoim duchowym testamencie? Winkelriedyzm? Czy może raczej krwawe ucieleśnienia szlachetnych idei ocierające się o terror?

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko

Obsada:
Magdalena Gorzelańczyk
Piotr Biedroń
Michał Jaros
Marcin Miodek
Robert Ninkiewicz
Grzegorz Otrębski
Paweł Pogorzałek

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie (107) ponad 10 zablokowanych

 • słowa niecenzuralne w teatrze?

  takiego teatru nie chcę. kiedyś chodziłam do teatru, ale wtedy grano dobre sztuki.

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  byłem w teatrze i przeczytałem tę recenzję (opinia sprzed 1 roku)

  spektakl bardzo dobry, recenzja, a właściwie streszczenie bardzo niedobre. Przeczytałem inne recenzje i są zupełnie inne od tej.

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  POlityka, Typowość , Nuda i Standard (20) (opinia sprzed 4 lat)

  Cechy Teatru Wybrzeże pod kierownictwem Orzechowskiego.
  Orzechowski ze swoją aktorską klaką przerobił Teatr Wybrzeże w Teatr Politycznej Antypisowskiej Hucpy. Co drugie przedstawienie w tej POwskiej jaczejce związane jest z polityką. Ile można ? O bezczelnej zagrywce z 16 lipca 2017 w tym teatrze w obronie sądów zorganizowanej przez Michalską i popartą z imienia i nazwiska przez część aktorów na liście hańby Michalskiej pamiętamy i nie zapomnimy.

  • 78 54

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Co za brednie !!!! (opinia sprzed 4 lat)

   Jak zwykle nie na temat. Czy ty w ogóle byłaś na tym spektaklu, czy tylko pieprzysz byle piep....ć? Ja nie widziałam akcji w obronie sądów, ale jeśli taka była to szacun dla aktorów !!! A ty jesteś albo zwykłym trolem, albo musisz zresertować mózg, bo ci się zaciął. A może jesteś sfrustrowaną aktorką, bo grasz ogony, a przecież jesteś taaaaka utalentowana? :) Za kilka dni idę na Damy i Huzarów. Według ciebie to pewnie chodzi tam o poparcie dla LGTB ?! :))))

   • 0 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (13) (opinia sprzed 4 lat)

   Ewciu - proponuję częściej chodzić do Wybrzeża, bo może wtedy uniknęłabyś kompromitacji w internecie. Napisz, ile spektakli z ostatniego sezonu było politycznych w Twoim rozumowaniu: tzn. popierających PO, a krytykujących PiS. Chętnie się dowiem, jak bardzo można poprzekręcać wymowę spektakli :). Serio, liczę na odpowiedź, bo jej brak uznam jako próbę zabłyśnięcia w sieci połączoną z nieznajomością repertuaru Wybrzeża, czyli pełna kompromitacja...
   To wydarzenie z Michalską, o którym piszesz, odbywało się poza przedstawieniem. Aktorzy nie manifestowali swoich prywatnych poglądów w ramach przedstawienia, ale po nim, do czego mają prawo.

   • 20 16

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    Spełniam Twoje życzenie (8) (opinia sprzed 4 lat)

    święto winkelrida. rewia narodowa

    Gazeta Wyborcza:

    Winkelridem narodów to my nie jesteśmy. Po premierze w Teatrze Wybrzeże. Dla twórców przedstawienia, które nie bez powodu otrzymało w Wybrzeżu podtytuł Rewia narodowa, Święto Winkelrida jest pretekstem do podjęcia tematów narodowych, ale tych bieżących spod znaku aktualnej polityki historycznej i najnowszych wydarzeń w kraju. W tym tyglu miesza się wszystko, czego obecnie doświadczają Polacy: wojna polsko-polska, okrzyki Konstytucja!, temat uchodźców, aborcji, Wiktora Orbana, Lecha Wałęsy, a przede wszystkim bezlitośnie potraktowany motyw przewodni fetowanie 20. rocznicy wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
    Damy i huzary albo Play Fredro, reż. Adam Orzechowski
    Polityka:
    Damy i huzary albo Play Fredro, według sztuk Aleksandra Fredry, reż. Adam Orzechowski, Teatr Wybrzeże w Gdańsku
    Premiera Dam i huzarów nieprzypadkowo odbyła się w okolicy Święta Wojska Polskiego. W Warszawie woje, rycerze, żołnierze i oficjele defilowali, prężąc torsy w tej rozciągniętej na kilka kilometrów rekonstrukcji mitów i archetypów. Zaś na gdańskiej scenie trwał seans psychoterapii, mający od tychże mitów i archetypów raz na zawsze uwolnić
    Karmaniola czyli od Sasa do Lasa
    Gazeta Wyborcza:

    "Patriotyczny początek sezonu" w Teatrze Wybrzeże.
    Ta operetka komiczna z elementami historii, polityki i licznymi odniesieniami do chwili obecnej, jest realizowana w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

    Jechać dalej czy wystarczy?

    Teatr to nie miejsce na wygłaszanie swoich prywatnych poglądów politycznych wnuczki członka Komitetu Centralnego PZPR byłego aktora i dyrektora Teatru Wybrzeże Stanisława Michalskiego Katarzyny Michalskiej i tych co podpisali się na jej liście i stali z nią na scenie. Niech robią to u siebie w domu ,nie wTeatrze , które ma byc miejscem dla wszystkich z lewa , prawa czy ze środka.

    • 3 8

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

     (7) (opinia sprzed 4 lat)

     Chyba nie zrozumiałaś Podajesz interpretację dziennikarzy Gazety Wyborczej (szok!!!), a interpretacja to "przypisywanie czemuś jakiegoś znaczenia". To jest subiektywna ocena spektaklu napisana przez kogoś, ale traktujesz ją jako niepodważalną prawdę. Sama spektakli nie widziałaś (bo wtedy napisałabyś Twoje wrażenia, a nie cytowała dziennikarzy), a Twoja ocena (tak jak każdego widza) mogłaby być zgoła inna. Znajdź inną recenzji, a w niej przeczytasz coś innego! Zacznij chodzić do teatru, twórz własne wnioski, a dopiero potem krytykuj. Nie odwrotnie, bo wtedy się ośmieszasz!

     Zwrócę Ci uwagę na pewien szczegół, który pomoże Ci w krytykowaniu. Autorką "Karmanioli" jest Joanna Kulmowa, która stworzyła ten tekst w 1972 r., więc Twoje zarzuty, że tekst sprzed niemal pięćdziesięciu lat odnosi się do sytuacji obecnej, powinnaś wystosować do autorki tego tekstu (niestety nie żyje), a nie aktorów. Gdzie więc jest to głoszenie prywatnych poglądów politycznych aktorów? Gdzie (rzekomo) w ramach spektaklu krytykują PiS, a popierają PO?! Aktorzy w przedstawieniach posługują się scenariuszem, a w nich często korzystają z tekstów powstałych kilkadziesiąt czy nawet kilkaset lat temu!!!

     Wiesz na czym polega Twój problem? Że ktoś nagrał apel Michalskiej, wygłaszany poza spektaklem i po oklaskach, a Ty na podstawie tego wysuwasz błędne wnioski, że podczas przedstawień aktorzy przyklaskują opozycji, a krytykują PiS. Jesteś w błędzie. Gdybyś chodziła do tego teatru to nie musiałabym Ci tego tłumaczyć.

     Wyjaśnię Ci, bo być może tego nie wiesz, ale aktor w spektaklu nie jest sobą, ale postacią. Jakby aktor zagrał Wilka z Czerwonego Kapturka, to co? Zgłosisz sprawę na policję, bo ten człowiek właśnie zjadł Babcię i oszukał Kapturka, a spektakl ukazuje kanibalizm? Śmiechu warte. Teatr to tworzenie fikcyjnych światów.

     A wspomniana Michalska nie gra w żadnym z wymienionych przez Ciebie spektakli. Słowem - chciałaś zabłysnąć, a tylko się skompromitowałaś.

     • 5 0

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

      Nie bądż śmieszna / y (6) (opinia sprzed 4 lat)

      O czym Ty piszesz? O tym, że można na afiszu np: dać tytuł przedstawieniu, które ma niewiele wspólnego z Kordianem Słowackiego " Kordian" . To powszechna praktyka Lup, Klat, Korczakowskiej i innych wizjonerów i performansów, na sztuki, których po paru przedstawieniach trzeba sprzedawac bilety po 10 zł i zdejmowwać je z afisza. Podałam recenzje Twoich gazet, które doskonale " czują bluesa" , w którego gra pan Orzechowski, żeby nie było, ze to moje subiektywne odczucia. Przykro mi. Nic na to nie poradzę. Zaradzic może tylko sam Orzechowski. Co do wyczynów Michalskiej z 17 lipca na scenie i tego całego towarzystwa co tam było razem z nią oprócz Marzeny Nieczui-Urbańskiej wypowiedziane wtedy słowa z widowni " nie macie wstydu" to było stanowczo za mało. Michalskia mogła przewidzieć , ze jej teatralna polityczna hucpa w obronie sądów będzie sie jej odbijała czkawką . Pozdrawiam i prosze nie zaklinać rzeczywistości.

      • 2 5

      • Opinia do artykułu

       Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

       (4) (opinia sprzed 4 lat)

       Widać, że nie masz pojęcia, o czym piszesz, bo to Ty przywołałaś też "Karmaniolę", która pojawia się bez zmian, czyli w wersji z 1972. W pozostałych spektaklach scenariusze stworzyli dramaturdzy. Oni, a nie aktorzy. Pytam więc: gdzie mamy to głoszenie przez aktorów ich prywatnych poglądów ze sceny? Po drugie - znasz ich, że wiesz jakie mają poglądy na każdy temat? Po trzecie: daj znać, gdzie są te taniec bilety, bo chętnie kupie. Ostatnio za Klatę w Warszawie dałam kilkakrotnie razy więcej. Widzę, że bilety teraz też są niedostępne, więc daj znać o tej innej rzeczywistości, w której są takie promocje ;). Po czwarte - nie prosiłam Cię cytowanie gazety, ale o Twoją opinię. Nie potrafisz samodzielnie wnioskować. Czy może znowu wyszło szydło z worka, że oceniasz, ale nie bywasz?

       • 2 1

       • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

        Idz do Teatru Studio w Warszawie na Biesy (opinia sprzed 4 lat)

        Korczakowska rozdaje bilety na swojego gniota po 20 zł. Nikt tego nie chce ogladac . Nawet w liber- lewackiejWarszawie

        • 0 0

       • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

        (2) (opinia sprzed 4 lat)

        Czyli Kulmanowa już 1972 roku pisała o Schetynie?
        No i tekst, którego Marynia nauczyła się podlewając kwiatki tez jest w oryginale?. Przepraszam, ale nie wie pani o czym pisze. Chyba jeszcze kac posylwestrowy trzyma

        • 0 2

       • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

        (1) (opinia sprzed 4 lat)

        O matko, Ty naprawdę niczego nie rozumiesz!!! Marynia cytuje Monteskiusza. Czy Monteskiusz pisał, jak twierdzisz, coś o "antypisowskich" poglądach? Przecież to napisałaś w pierwszym komentarzu! A co do Schetyny - nie napisałaś konkretnie. Taką informację przywołał zaledwie jeden recenzent, postawił nawet przy tym nazwisku znak zapytania, a ja niczego takiego nie pamiętam ze spektaklu, więc wydaje mi się to konfabulacją.
        Po drugie - teatr od zarania dziejów był polityczny. Pójdź do biblioteki i poczytaj książki poświęcone jego historii, choćby o Eurypidesie. Ciesz się więc, że dzisiaj w teatrach "co drugie przedstawienie związane jest z polityką", bo w antyku każde było z nią związane, tylko niektórym brakuje wiedzy, aby to teraz dostrzec. Kończąc żenującą dyskusję, dam Ci dobrą radę: chodzenie do teatru jest dobrowolne. Nikt Ci nie każe, jeżeli nie masz ochoty. Ty jednak już to uskuteczniasz - nie chodzisz, ale się wypowiadasz, wyrywkowo wyciągając co smaczniejsze kąski z recenzji. Brawo, człowieku bez poglądów i zdolności samodzielnego wnioskowania. Baw się dalej w te wycinanki, ale już beze mnie, bo nie będę Ci odpowiadać! :))

        • 2 1

       • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

        (opinia sprzed 4 lat)

        Żaden recenzent. Nazwisko Schetyny pojawia się (uwierz mi znam ten spektakl prawie na pamięć ). Nie pytam też, kogo cytuje bohaterka, bo to wiem, tylko czy jest o tym w tekście Kulmanowej- jak twierdzisz zupełnie niezmienionym. Poza tym widzę, ze zaczynasz zaklinać rzeczywistość typu teatr zawsze był ,,,, będzie bla bla bla. Rzeczywiście nie mamy juz o czym rozmawiać

        • 0 0

      • Opinia do artykułu

       Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

       gość (opinia sprzed 4 lat)

       Swoja drogą to bardzo znamienne jak taka stażystka z "korzeniami rodzinnymi" wsadziła na minę doświadczonych i z dorobkiem aktorów. No cóż to świadczy też o nich. Na szczęście wydaje się, że są jeszcze w tym teatrze artyści z kręgosłupem moralnym.

       • 2 2

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    (3) (opinia sprzed 4 lat)

    Masz jakieś imię? Pytam, bo zwracasz się jak fornal i piszesz takie głupoty, że ich nie skomentuję. Jeśli możesz, o co chodzi z tą znajomością repertuaru? Czy teraz każdy yntelygent ma znać repertuar Wybrzeża?

    • 3 14

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

     (2) (opinia sprzed 4 lat)

     A co tu trzeba rozumieć? Ewunia napisała, że Teatru Wybrzeże za dyrektury Orzechowskiego stał się rzekomo teatrem zaangażowanym politycznym i przyklaskuje obecnej opozycji. Tak się składa, że w Wybrzeżu nie powstają takie spektakle, więc szkoda, że Ewunia nie napisała, które przedstawienie i dlaczego wywarło na niej takie wrażenie. Wyszło na to, że Ewunia po prostu nie bywa w Wybrzeżu, ale mimo to próbuje krytykować tworzone tam spektakle. Nie ma jednak argumentów, więc trochę się przez to ośmiesza, ale widocznie jej to nie przeszkadza :).

     • 14 8

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

      (opinia sprzed 4 lat)

      Rany Julek, jeszcze wyszło na to, że brokułów nie jada i zębów nie myje. A ja mimo to właśnie Ewcie chcaialbym poznać a nie smarowanych miodem.

      • 0 5

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

      (opinia sprzed 4 lat)

      ale głosi jedynie słuszne racje i jest z tego niezmiernie dumna. A może durna, już nie wiem

      • 9 6

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Wywiad (opinia sprzed 4 lat)

   Z wywiadu z K.M:
   Trzeba jednak wyjaśnić, że nie wszyscy podpisali niedzielny manifest.

   - "Tak, lecz z tego powodu nie pojawia się żaden ostracyzm". Trzeba przyznać, że łaskawa jest pani.

   • 1 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Prywata (opinia sprzed 4 lat)

   Dobrych aktorów brak przez rodzinne uklady

   • 2 4

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Ewciu proponuję TVP i Sylwester z dwójką (opinia sprzed 4 lat)

   Zenka oraz Marylę
   To jest sztuka przez duże UJ

   • 13 4

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (1) (opinia sprzed 4 lat)

   Obrona demokratycznych standardów i państwa prawa to dla ciebie skandal?
   Podobnie rozumowała władza pod przewodnictwem Gomułki, gdy ściągała z afisza Dziady w reżyserii Dejmka. Nie przypadkiem PiS i jego sympatycy porównywani są do PZPR i fanów partii. Analogii jak widać jest sporo.

   • 12 11

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    (opinia sprzed 4 lat)

    ANALogi sporo. Tobie tylko jedno w, że tak powiem, głowie.

    • 6 6

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Opinia wyróżniona

  smutek (6) (opinia sprzed 4 lat)

  Spektakl jest bardzo nieudolny i chaotyczny. Szkoda, bo zamiar ambitny, tekst z rozmysłem użyty i pomyśl ciekawy, choć skojarzenie z zamachem na prezydenta bardzo niefortunne, bo jeśli traktować "Kordiana" jako reakcję na tragiczne zdarzenia z ubiegłego roku to jesteśmy o krok od tłumaczenia motywacji mordercy polską literaturą romantyczną. Aktorzy grają bez przekonania. Byłam na premierze i przedstawienie przyjęto bardzo zimno, zdawkowymi brawami. Stefan Chwin (współautor tekstu, było nie było) nie chciał wyjść na scenę. Ani trochę mu się nie dziwię, niestety.

  • 82 7

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Załamałem się (opinia sprzed 4 lat)

   To było ewidentne nawiązanie do zabójstwa Gabriela Narutowicza. Nawet ich imiona zostały użyte i fakty z tego zdarzenia

   • 0 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Zdawkowymi, ale jakoś przeciąganymi... (opinia sprzed 4 lat)

   Chwin nie był żadnym wspóautorem, a użyczył fragmentu swojej sztuki. Chyba żałował, ale to kabotyn więc wuj wie.
   Aaaa, nie wiem w jaki sposobem ma być to nawiązanie do wydarzeń sprzed roku? Trudno o bardziej sugestywne wskazanie, o jakiego prezydenta chodziło. Scena miała mieć wydźwięk uniwersalny, odnoszący się do polskiej schizofrenii mającej zdecydowanie dłuższą historię.

   • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   to może lepiej iśc na coś lżejszego?? (opinia sprzed 4 lat)

   Byłem ostatnio na operetce Księżniczka Czardasza w sali NOT i jestem bardzo zadowolony. Super gra aktorska, śmieszne teksty i gagi, piękna muzyka orkiestry i śpiew znakomitych tenorów. Wyszedłem ze sztuki roześmiany od ucha do ucha i pełen pozytywnej energii!

   • 2 5

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Literatura na zawolanie pisana (opinia sprzed 4 lat)

   Obecnie jest wiecej piszących niż czytajacych

   • 0 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (opinia sprzed 4 lat)

   Polecam wpisać w internet imiana Gabriel i Eligiusz.
   Wydarzenia z ubiegłego wieku rozgrywają się w 2020 na deskach teatru. Nawiązują do ponownego dużego konfliktu wewnętrznego i powtórki historycznej z Targowicy. Możemy zauważyć, że naród gubi własna chciwość i brak pokory.
   Ważne jest by znać rys historyczny. Bardzo to ułatwia odbiór sztuki.

   • 1 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (opinia sprzed 4 lat)

   Chwin jest współautorem tekstu? No nie do końca... Wykorzystano fragment jego dramatu i tyle. On nie pracował nad scenariuszem "Kordiana", ale Paczocha.

   • 11 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Warto to zobaczyć (opinia sprzed 4 lat)

  Może się podobać lub nie, ale sztuka ma grać na emocjach i zarówno reżyser , aktorzy jak i scenarzystka spowodowali , że widz po spektaklu potrzebuje o nim porozmawiać i przetrawić pewne treści czy obrazy sam ze sobą .... wiele zabiegów reżyserskich mnie poruszyło i krytykowanie gry aktorskiej to lekka przesada

  • 1 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Wybrzeże takie zakalce tworzy niestety od lat. (1) (opinia sprzed 4 lat)

  Wszystkie na jedno kopyto i nie da się tego oglądać.

  • 20 7

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Ależ nieprawda! (opinia sprzed 4 lat)

   Przynajmniej trzy spektakle (co prawda nie w reż. dyrektora Orzechowskiego) polecić można naprawdę z czystym sumieniem: "Trojanki", "Fedrę" i "Śmierć komiwojażera". Tam z czystym sumieniem... Te przedstawienia są świetne po prostu i decydują o wysokiej randze Teatru Wybrzeże. Tak więc proszę psów na Wybrzeżu nie wieszać. To jest obecnie jeden z najlepszych teatrów w Polsce. Amen.

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Typowe współczesne podejście do teatru (1) (opinia sprzed 4 lat)

  Oszczędniee, cycki, krew, przemoc. Standard. Ktoś, kto do teatru chodzi, nie mógł być zdziwiony. Nie było jednak najgorzej.
  Za to muzyka - fantastyczna.

  • 1 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (opinia sprzed 4 lat)

   Co to oznacza "oszczędnie"? Może wyjaśnisz. Przypomnę Ci, że Kordian u Słowackiego próbuje popełnić samobójstwo, strzela sobie w głowę, później próbuje dokonać zabójstwa cara, więc zarówno krew i przemoc są obecne w oryginale... To, że zapamiętałeś ten dramat z lekcji polskiego w innym kształcie, to już jest Twój problem...

   • 1 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Dlatego przestałm chodzić do teatru. (opinia sprzed 4 lat)

  antykultura wylewa się tam zewsząd.

  • 0 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Opinia wyróżniona

  A jednak sukces!!! (1) (opinia sprzed 4 lat)

  Przedstawienie dobre czy złe to bez znaczenia. Ważne że mówi się o nim i że wywołuje dyskusje. Najgorsza jest nijakosć.

  • 14 37

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Kaszub, przejdz się na golasa po centrum Kościerzyny. Zobaczysz jaki będziesz nienijaki. (opinia sprzed 4 lat)

   • 2 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

  Mam pytanie. (11) (opinia sprzed 4 lat)

  Dlaczego muszę dopłacać do tego z moich podatków? Gdyby to odbywało się za pieniądze widzów i ewentualnych sponsorów, to ok. Ale nie za moje! Ja z tego teatru już od kilku lat nie korzystam, bo chamstwo i przekleństwa mogę pooglądać i posłuchać codziennie pod osiedlowym sklepem.

  • 88 28

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   A dlaczego musze płacić na TVPiS? (opinia sprzed 4 lat)

   Też nie oglądam, a płacić muszę?

   • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Nie łżyj prostaku (opinia sprzed 4 lat)

   Nigdy z do teatru nie chodziłeś. Tacy jak ty powinni łożyć potrójnie. Chamy, nieuki i patologia to zakała tej ziemi. Pierwsi do kolaboracji, ostatni do ciężkiej, uczciwej pracy. Oj, dobierze się wam dobra zmiana do tyłków

   • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   A dlaczego musze placic z podatkow na 500plus (3) (opinia sprzed 4 lat)

   I na komunikację miejską i na szkoły?

   • 6 5

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    (2) (opinia sprzed 4 lat)

    Bo jest z tego społeczny pożytek. Z teatru Wybrzeże nie ma żadnego. To jest ta subtelna różnica.

    • 6 12

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

     (1) (opinia sprzed 4 lat)

     Według Ciebie pożytek społeczny jest z propagandowej telewizji, a według innych osób - z Teatru Wybrzeże.

     • 4 1

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

      A posiadasz umiejętność czytania ze zrozumieniem? (opinia sprzed 4 lat)

      Poprzednik wspomniał o komunikacji miejskiej i szkołach, nie o telewizji.

      • 0 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   Reżimowy mus (1) (opinia sprzed 4 lat)

   A dlaczego ja muszę placić za partyjną, reżimową telewizję? Kto upaja sie tą propagandą niech sobie płaci, nawet róbcie sobie zbiórki na wzór Waszego guru duchowego (cegiełki rydzynkowy szfindel). Przymusowy abonament. 2 miliardy z budzetu. I co mamy ? Wysoką kulturę - Discopolowe dno w wyd Waszego wieszcza z beczącym.głosem + propaganda rywalizująca z tv Korei Północnej

   • 16 9

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    Tu nie mowa o TVP, której funkcjonowanie też mi się nie podoba. (opinia sprzed 4 lat)

    Nie odwracaj kota ogonem.

    • 2 4

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (1) (opinia sprzed 4 lat)

   Musisz dokładać do tego z Twoich podatków, bo podatki nie są życzeniowe. Tak samo jak bezdzietni dokładają do finansowania szkół, mimo że nie mają dzieci, a ateiści - do finansowania kościoła katolickiego, mimo że tam nie chodzą. Proste

   • 30 5

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

    Nie mam dzieci (opinia sprzed 4 lat)

    ale nie boli mnie ani trochę, że współfinansuję ich zdrowie czy wykształcenie - to są obywatele mojego kraju, wręcz jego przyszłość. Ale dlaczego mam finansować bandę watykańskich nierobów - krwiopijców, tego już za cholerę zrozumieć nie potrafię!

    • 14 7

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Noworoczny zakalec. O "Kordianie" Teatru Wybrzeże

   (opinia sprzed 4 lat)

   A co? Kordian ostro bluzga? Nie znam Słowackiego od tej strony...

   • 8 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery