Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kopciuszek (50 opinii)

balet teatr dla dzieci
kasy:
58 763-49-06
wystawia:
Opera Bałtycka
data premiery:
4 grudnia 2011
6.8 36 ocen 1 10
Kopciuszek
Sergiusz Prokofiew

balet w 3 aktach

Nowy spektakl Bałtyckiego Teatru Tańca będzie pierwszym zrealizowanym przez międzynarodową ekipę. Choreografię ułożył Eugenio Scigliano, który pracował już w wielu krajach na całym świecie. Przy tworzeniu "Kopciuszka" towarzyszyli mu Carlo Cerri (scenografia) oraz Kristopher Millar i Lois Swandale (odpowiedzialni za kostiumy).

Eugenio Scigliano o spektaklu: Kopciuszek żyje w naszej wyobraźni jako wspaniała baśń z nie do końca rzeczywistymi bohaterami. To jednak również opowieść o kobiecie silnej, która nie odrzuca szansy na lepsze życie. Akcja naszego spektaklu usytuowana jest na przełomie lat 30. i 40., a Kopciuszek to robotnica w fabryce - ignorowana przez pozostałych pracowników, zdana na łaskę macochy, kierującej jednocześnie fabryką, i swoich przyrodnich sióstr, które zmuszają Kopciuszka, by za nie pracowała.

W tym wrogim otoczeniu Kopciuszkowi pozostaje jedynie jej wyobraźnia i pomoc jednej z pracownic fabryki, która bardzo różni się od pozostałych, przypominając o minionych, lepszych czasach. To dzięki niej, idąc na przyjęcie, dziewczyna może uciec na kilka godzin od monotonii i szarości swojego życia. Kopciuszek spotka tam młodego mężczyznę i spełni się jej marzenie - marzenie wielu kobiet bez względu na czas, w którym żyją - zakochać się...

Wierzę, iż Kopciuszek jest opowieścią dla wszystkich, niezależnie od wieku. To uniwersalna historia ze szczęśliwym zakończeniem, które daje nadzieję, że każdy może odnaleźć miłość, tylko trzeba o nią zawalczyć.

Izadora Weiss o spektaklu: Kopciuszek to piękna stara opowieść o spełnieniu marzeń. Każdy ją zna i widział choć raz próbę przedstawienia jej na scenie. Dla Bałtyckiego Teatru Tańca to szczególnie ważna premiera, dlatego że dedykowana jest młodej widowni. Zobaczymy współczesną wersję opowiadaną nowoczesnym językiem tańca, który jest coraz bliższy młodym widzom. Mam nadzieję, że oni właśnie zostaną z nami na dłużej, odwiedzając nas przy okazji nowych premier BTT. Włoski choreograf Eugenio Scigliano, wraz ze swoją ekipą scenografów, zaproponował ciekawe spojrzenie zarówno od strony tańca, jak i niebanalnej oprawy plastycznej. Zgadza się to z naszym myśleniem o konieczności dostosowania plastyki teatralnej do estetyki, w jakiej dzisiaj żyje młodzież. Jednocześnie ważne jest, by nie były to popkulturowe klisze, tylko wysmakowane obrazy.

Kierownictwo muzyczne: Jakub Kontz
Choreografia: Eugenio Scigliano
Scenografia i światło: Carlo Cerri
Kostiumy: Kristopher Millar i Lois Swandale
asystent scenografa Anna Cierpiał
asystenci choreografa Aleksandra Michalak, Leszek Alabrudziński
 
Obsada:

Kopciuszek - Franciszka Kierc (14, 16, 19 XII) / Beata Giza (15, 18, 20 XII) / Iuliia Lavrenova
Książę - Michał Łabuś (14, 16, 19 XII) / Filip Michalak (15, 18, 20 XII)
Macocha - Sylwia Kowalska-Borowy (14, 15, 16, 18, 19, 20 XII)
Siostry - Agnieszka Wojciechowska, Natalia Madejczyk (14, 16, 19 XII) / Julia Ławrenowa, Paulina Wojtkowska (15, 18, 20 XII)
Ojciec - Radosław Palutkiewicz (14, 15, 16, 18, 19, 20 XII)
Nauczyciel - Michał Ośka (14, 16, 19 XII) / Maciej Szymczak (15, 18, 20 XII)
Wróżka - Marta Śrama (14, 15, 16, 16, 19, 20 XII) / Elżbieta Czajkowska-Kłos

Dziewczyny:
Franciszka Kierc, Beata Giza, Iuliia Lavrenova, Agnieszka Wojciechowska, Natalia Madejczyk, Amelia Forrest, Paulina Wojtkowska, Marta Śrama, Elżbieta Czajkowska-Kłos, Aleksandra Michalak, Sayaka Haruna.

Chłopaki:
Michał Łabuś, Filip Michalak, Ronnie Kerkhoff, Graziano Bongiovanni, Michał Ośka, Bartosz Kondracki, Bartłomiej Szymalski, Maciej Szymczak, Daniel Flores Pardo.

oraz
Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent - Jakub Kontz

Recenzja Trojmiasto.pl

Kopciuszek w fabryce. Po premierze w Operze Bałtyckiej Kopciuszek w fabryce. Po premierze w Operze Bałtyckiej

Kopciuszek w fabryce. Po premierze w Operze Bałtyckiej (131 opinii)

Historię Kopciuszka znają chyba wszyscy. Włoski zespół realizatorski postanowił przedstawić ją w...

5 grudnia 2011

Opinie (50)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery