• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Konrad Imiela - Od Waitsa do... (piosenki nie tylko z repertuaru Toma Waitsa)

Zapraszamy na koncert Konrad Imiela "Od Waitsa... " (piosenki nie tylko z repertuaru Toma Waitsa) w Teatrze Atelier w Sopocie.

Konrad Imiela: Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pod tytułem "Rybi puzon"(1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Jestem dziś w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 24 lata temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. Przez ten czas zaśpiewałem wiele piosenek autorów, którzy ewidentnie inspirowali się Waitsem (np. francuski artysta Arthur H.), również w moich autorskich piosenkach, jakkolwiek staram się tworzyć rzeczy oryginalne, często te waitsowskie inspiracjesię odzywają.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


Dlatego ten koncert nazwałem "Od Waitsa...", bo od niego wszystko się zaczęło, od niego wciąż odchodzę, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą. Wraz z moim przyjacielem Adamem Skrzypkiem, znakomitym kontrabasistą, z którym na scenie wystąpiłem już na pewno kilkaset razy, zagramy nasze ulubione waitsowskie songi, ale pójdziemy też trochę dalej, przez innych twórców, również do moich autorskich piosenek.

Występują:
KONRAD IMIELA - śpiew, gitara, guitalele, instrumenty perkusyjne
ADAM SKRZYPEK - kontrabas

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane