• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koniec i Początek (1 opinia)

Zapraszam na pierwszą wystawę studencką pt." Koniec i Początek " Wystawa rozpocznie się wernisażem dnia 11.06.22r. o godzinie 17:00 w przestrzeni pracowni artystycznej "Atelier Harmoza " przy ul. Elektryków 1 , II piętro.

Koniec i początek
Wystawa Koniec i Początek to pierwsza ekspozycja w odświeżonym pomieszczeniu przekształcanym wciąż w pracownię artystyczną. Nowy początek, nowe pomysły, nowe możliwości.
Na wystawie Koniec i Początek pokazujemy rysunki studentów Wzornictwa oraz APK wykonane w 2. Semestrze 2022 r. w pracowni, którą prowadzę. Prezentują one szeroki wachlarz możliwości rysunkowych. Przedmiot Rysunek Współczesny, oprócz klasycznego rysunku z natury, umożliwia rozwój w różnych kierunkach jakie otwierają się przed studentami pierwszego i drugiego roku na kierunkach projektowych.

Współcześnie rysunek posiada wiele alternatywnych dróg rozwoju, takich jak tatuaż artystyczny, animacja, komiks, mural i wiele innych. Każdy z nich wymaga innej wrażliwości. Warsztat związany z każdą z wyżej wymienionych metod zastosowania rysunku również różni się w zależności od wybranego kierunku rozwoju. Niewiele jednak trzeba, żeby poczuć że jedna z opcji bliższa jest naszej wrażliwości, a perspektywa aktywności w takim kierunku warta jest zaangażowania.
Tak więc spektrum możliwości rysunku jest niezwykle bogate, a ta wystawa ma za zadanie pokazać jak różnorodny może być dziś rysunek artystyczny, już na etapie pierwszego z nim kontaktu.
Prezentowane rysunki pokazują proces twórczy, zdradzając dylematy, idee, wątpliwości oraz pokazują kluczowe decyzje, które zapadają w momencie, kiedy ma powstać efekt końcowy.
Czy są one właściwe? Czy można by wybrać lepiej? Takie wątpliwości powinny się pojawiać zarówno na tym etapie, jak i później. Dzięki nim wiemy, że opcja wybrane przez nas to nie jedyna z możliwości naszego rysowania. Jakże wiele mamy więc do odkrycia!

Dr Mikołaj Amadeusz Harmoza

Opinie (1)

  • Zamknięte...

    Byliśmy 17.06.2022r. i zamknięte. Nigdzie żadnych informacji...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wiersz "Zdanie" poety Tadeusza Dąbrowskiego został wyróżniony w amerykańskim: