• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty w Amfiteatrze Orana: Stanisław Górka

Wydarzenie w ramach

Lato nadeszło, czas więc na wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. W każdą niedzielę lipca i sierpnia, w Parku Oruńskim o godz. 18:00 wystąpią popularni aktorzy, znani z desek teatralnych oraz ze szklanego ekranu.

Program Amfiteatru otworzy koncert Marii Niklińskiej (3.07), a tydzień później (10.07) odbędzie się Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza, w ramach którego na scenie pojawią się: Marta Burdynowicz i Adam Pietrzak oraz Gdyńska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


W kolejnych tygodniach wystąpią: Joanna Trzepiecińska (17.07), Stanisław Górka (24.07), Ewa Konstancja Bułhak (31.07), Tamara Arciuch (7.08), Robert Kudelski (14.08) i Olga Bończyk (21.08). Cykl letnich wydarzeń w Amfiteatrze Orana zamknie Katarzyna Żak i jej koncert pt. Miłosna Osiecka (28.08).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Park Oruński jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku dzięki Scenie Muzycznej GAK, od czterech sezonów staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich edycjach na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Anna Dereszowska, Lech Dyblik, Anna Guzik, Emilian Kamiński, Maciej Musiałowski, Piotr Polk, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, czy Zbigniew Zamachowski.

24.07, GODZ. 18:00 STANISŁAW GÓRKA

Stanisław Górka aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Swój debiut teatralny odbył na scenie PWST w podwójnej roli Antygona i Autolikusa w sztuce Zimowa powieść Williama Szekspira. Od 1979 r. nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie, w 1987 r. uzyskał stopień doktorski, a w 2002 habilitację. Od 1977 r. aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, a od 1993 lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Występował w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Nowym i Centrum Łowicka w Warszawie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Największą popularność telewizyjną przyniosła mu rola Zbigniewa w serialu Plebania. W 2011 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2012 otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski nadał mu tytuł profesora sztuk teatralnych.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jak powstała Opera Leśna według sopockiej legendy?