• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty w Amfiteatrze Orana: Olga Bończyk

Wydarzenie w ramach

Lato nadeszło, czas więc na wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. W każdą niedzielę lipca i sierpnia, w Parku Oruńskim o godz. 18:00 wystąpią popularni aktorzy, znani z desek teatralnych oraz ze szklanego ekranu.

Program Amfiteatru otworzy koncert Marii Niklińskiej (3.07), a tydzień później (10.07) odbędzie się Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza, w ramach którego na scenie pojawią się: Marta Burdynowicz i Adam Pietrzak oraz Gdyńska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


W kolejnych tygodniach wystąpią: Joanna Trzepiecińska (17.07), Stanisław Górka (24.07), Ewa Konstancja Bułhak (31.07), Tamara Arciuch (7.08), Robert Kudelski (14.08) i Olga Bończyk (21.08). Cykl letnich wydarzeń w Amfiteatrze Orana zamknie Katarzyna Żak i jej koncert pt. Miłosna Osiecka (28.08).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Park Oruński jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku dzięki Scenie Muzycznej GAK, od czterech sezonów staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich edycjach na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Anna Dereszowska, Lech Dyblik, Anna Guzik, Emilian Kamiński, Maciej Musiałowski, Piotr Polk, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, czy Zbigniew Zamachowski.

21.08, GODZ. 18:00 OLGA BOŃCZYK
Olga Bończyk aktorka teatralna i filmowa, a także wokalistka. Związana jest z teatrami, m.in. Piosenki we Wrocławiu; Rampa, Roma, Kamienica i Capitol w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. Piąta rano i Piosenki z klasą. Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 r. wzięła udział w koncercie Debiuty podczas 36. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 r. została ambasadorem projektu Dźwięki Marzeń realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2008 r. zajęła czwarte miejsce w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają. W 2013 r. wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie z utworem Nie zatrzymuj się (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło), z płyty Piąta rano, wzięła udział w koncercie SuperPremiery. Przez wiele lat koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. Od 2021 roku należy do kabaretu PanDemon.

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Szekspirowskiego odbyła się w 2023 roku?

 

Najczęściej czytane