• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Koncerty pod Gwiazdami (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Koncerty pod Gwiazdami to cykl kameralnych, muzycznych spotkań z publicznością, podczas których prezentowane są "małe dzieła wielkich mistrzów": przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe w mistrzowskich interpretacjach solistów i muzyków scen operowych.

07/08 godz. 20:00 KONCERTY POD GWIAZDAMI
SEX APPEAL LAT 30. i 40.
Henryk Wars i George Gershwin

Joanna Knitter - vocal. Znakomita wokalistka jazzowa i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertowała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Odnajduje się w różnych stylistykach muzycznych. W rankingu kwartalnika Twój Blues od lat plasuje się na czołowych miejscach w kategorii wokalistka roku.
- Artur Jurek - instrument klawiszowy
- Paweł Urowski - kontrabas
- Piotr Góra - instrumenty perkusyjne

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Koncert niezwykły, pełen wzruszeń, humoru i miłosnych uniesień. W programie niezapomniane przeboje światowej sławy polskiego kompozytora Henryka Warsa (m. in. Sex appeal, Pierwszy znak, Powróćmy jak za dawnych lat), a także legendarne szlagiery George'a Gershwina (Lady be good, I got rhythm).

Opracowanie i prowadzenie koncertu: Barbara Żurowska-Sutt.

08/08 godz. 20:00 KONCERTY POD GWIAZDAMI
WIELKA KLASYKA

Julia Iwaszkiewicz - sopran. Solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy. Często gości także na estradach nie tylko w Polsce. Dysponuje ogromnym repertuarem, a jej piękny głos wzrusza i zachwyca publiczność.

Natalia Walewska - skrzypce, Koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, laureatka prestiżowych międzynarodowych konkursów, wydała cztery autorskie płyty, uczestniczyła w licznych festiwalach, występowała z towarzyszeniem orkiestr pod batutą wielkich dyrygentów.

Emila Grażyńska - fortepian. Pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, ceniona za perfekcyjną umiejętność partnerowania muzykom.

Wielka klasyka, wielcy kompozytorzy, mistrzowskie wykonania. W programie najpiękniejsze arie z najsłynniejszych oper i operetek świata (G. Rossini, G. Verdi, J. Strauss. F. Lehár) i wirtuozowskie utwory skrzypcowe (Wieniawski, Kreisler, Kroll).

Opracowanie i prowadzenie koncertu: Barbara Żurowska-Sutt.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • .

    ,.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: