stat
Impreza już się odbyła

Koncerty organowe Bliżej Bacha: Witold Zaborny

lis 16

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Koncert organowy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncerty organowe BLIŻEJ BACHA

Wystąpi:
Witold Zaborny - organy

W programie:
J. S. BACH (1685-1750) - Preludium i fuga Es- dur BWV 552
N. DE GRIGNY (1671-1703) - Livre d\'orgue:
- Et in terra pax
- Fugue
- Duo
- Recit de Tierce en Taille
- Basse de Trompette ou de Cromorne
- Dialogue
J. ALAIN (1911-1940) - Aria
WŁ. SZYMAŃSKI (*1955) - Et exspecto resurrectionem mortuorum....

Organizatorzy:
Bazylika św. Mikołaja
Miasto Gdańsk
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Pomorskie Stowarzyszenie "Musica Sacra"

Wstęp wolny

-----

WITOLD ZABORNY
Urodzony w 1969 r. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiegow Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Uczelnię tę ukończył z wyróżnieniem w 1993 r. Uczestniczył w licznych kursach interpretacji muzyki organowej pracując pod kierunkiem m. in. G. Boveta, U. Spang - Hanssena, H.Tachezi, W. Zerera, J. L. Perrot oraz A. Isoira. W 1992 r. został laureatem III nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. J. P. Sweelincka w Gdańsku. W roku 2003 , w ramach programu "Socrates", prowadził lekcje otwarte dla studentów Polytechnic, School of Music, Dance and Media w Oulu (Finlandia).Jego działalność artystyczna obejmuje recitale i koncerty kameralne. Współpracuje również z katowickimi orkiestrami NOSPR i Filharmonii Śląskiej. Brał udział w znaczących festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą(Austria, Włochy, Grecja, Francja, Niemcy, Czechy i Finlandia). Posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne i CD.W marcu 2011 r. obronił pracę habilitacyjną otrzymując tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie artystycznej instrumentalistyka. Zajmuje się działalnością naukowo-dydaktyczną pracując jako adiunkt w Katedrze Organów i Klawesynu w Akademii Muzycznej w Katowicach . Prowadzi także klasę organów w katowickim Liceum Muzycznym.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?