• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert zespołu Baltic Duet: Carlos Peña Montoya i Liudmila Karpovich

Zapraszamy na koncert z okazji zakończenia tegorocznej edycji projektu Miasto Seniora. Zespół Baltic Duet w składzie Carlos Peña Montoya (harfa) i Liudmila Karpovich (skrzypce) przedstawi utwory znane i lubiane, zarówno z obszaru muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

mar 10

niedziela, godz. 12:00

bilety 43-80 zł
ulgowy 27-707 zł
Kup bilet
mar 16

sobota, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Koncert odbędzie się 8 grudnia o 18:00 w Sopotece (Kościuszki 14). Wstęp wolny!

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


O artystach:

Carlos Peña Montoya

Zaczynał jako 9-latek od fortepianu, ale już w wieku 11 lat pochłonęła go harfa pod okiem mistrzów w Kostaryce i Baltimore. Po latach nauki i występów jako pierwszy harfista w Kostaryce, Carlos przenosi się, aby dalej uczyć się Europie. Jego ścieżki nauki prowadzą przez Monachium, później Mozarteum w Salzburgu, a na końcu Katowice, gdzie ukończył studia z wyróżnieniem. Carlos przez wiele lat zdobywał doświadczenie występując w prestiżowych salach koncertowych i współpracując z orkiestrami na całym świecie. Jest laureatem stypendiów, członkiem fundacji Yehudi Menuhin Live Music Now i pasjonatem edukacji muzycznej. Od 2012 roku jako I harfista rozwija talent w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i uczy w szkołach muzycznych w Gdańsku i Gdyni. Współtworzy wiele zespołów kameralnych na terenie Trójmiasta. Jest również SOLISTA, występuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce.

Liudmila Karpovich
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła, mając 7 lat. W 2003 roku zdobyła I miejsce w Konkursie Skrzypcowym im. Górskiego na Białorusi. W 2010 ukończyła z wyróżnieniem trzyletnie studia na wydziale estradowym w klasie prof.Swietlany Popowej na Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku. Kontynuowała naukę gry na skrzypcach na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof.Pawła Kuklińskiego i w 2015 otrzymała tytuł magistra. Doświadczenie zawodowe otrzymała grając pierwsze skrzypce w projektach polskich orkiestr symfonicznych, a także zagranicznych z 2010 roku.
Miała możliwość wziąć udział w projektach Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina, Opery Bałtyckiej,w Orkiestrze Bałtyckiej Filharmonii Młodych Artystów "Sinfonia Artistica Juwenilia", w Filharmonii "Synfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku, w symfonicznej orkiestrze Pruszcza Gdańskiego, Fundacji Avangard itd., pod batutą słynnych dyrygentów. Z niektórymi współpracuję do dziś. Działa prężnie nie tylko jako muzyk orkiestrowy w Trójmieście i w okolicach, ale również kameralista, grając w kwartecie i duecie z harfą. Bierze udział w programach telewizyjnych i nagraniach fonograficznych.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku powstała pierwsza opera napisana w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane