• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert z muzyką Ciechowskiego Obywatel Jazz: Bolewski & Tubis

Scena Muzyczna GAK zaprasza na koncert Obywatel Jazz w wykonaniu oryginalnego duetu Radosława Bolewskiego i Macieja Tubisa. Tych dwóch utalentowanych muzyków występujących na całym świecie, zapragnęło przypomnieć naszej widowni twórczość Grzegorza Ciechowskiego artysty i niezapomnianego lidera zespołu Republika. Koncert, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 18:00 w budynku przy ulicy Nowiny 2b jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej.

gru 6

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 149 - 189 zł
Kup bilet
maj'23 27

sobota, godz. 19:00

bilety 130 - 150 zł
Kup bilet
Wszystko, co robił Grzegorz Ciechowski, było intelektualne. Łączył trzy rzeczy: literaturę, muzykę oraz intelekt. To zjawisko, które w Polsce już się nigdy nie powtórzyło mówił o Grzegorzu Ciechowskim, pisarz i reportażysta Mariusz Szczygieł. Do dziś wszyscy okazjonalnie śpiewamy piosenki tego wybitnego polskiego artysty takie jak Biała flaga, Nie pytaj o Polskę czy Zapytaj mnie, czy Cię kocham. Scena Muzyczna GAK zaprasza do wspólnego wspomnienia jednego z najwybitniejszych polskich artystów Obywatela G.C. w programie Obywatel jazz duetu Bolewski & Tubis.

jazz - koncerty w Trójmieście


Program Obywatel Jazz  umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów, a Bolewski i Tubis są doskonałym tego przykładem. W swoim programie postanowili przypomnieć część repertuaru zarówno Obywatela G.C., jak i Republiki. W muzyce duetu Bolewski i Tubis jest coś głębszego, coś powodującego, że nie da się przejść wobec niego obojętnym. Wrażliwość w operowaniu dźwiękiem i słowem, w bardzo nowoczesnej oprawie pisano o duecie na portalu JazzPRESS.

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet: Radosław Bolewski odpowiada jednocześnie za wokal i perkusję, a Maciej Tubis gra na fortepianie i obsługuje  syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewem, Tubis wykonuje za klawiaturami tradycyjnymi oraz syntezatorami akrobacje, ma w końcu do wypełnienia sporo przestrzeni. Efekty są niezłe tak o wspólnym występie obu artystów pisał Jędrzej Słodkowski z Gazety Wyborczej. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet wspominają artyści. Jak będzie na koncercie w Scenie Muzycznej GAK, możecie przekonać się Państwo sami.

Informacja o biletach

  • Kontakt
    515-394-696, 515-394-696
Bilety w cenie: 30 zł (I pula) oraz 40 zł (II pula) można zakupić przez portal bilety24.pl lub przed wydarzeniem w kasie Sceny Muzycznej GAK (tylko II pula).

Opinie

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?