stat
Impreza już się odbyła

Koncert wiedeński

5 października o godz. 18.00 nasi artyści wystąpią w specjalnym Koncertcie wiedeńskim w Sali Koncertowej PFK Sopot i zaprezentują się w takim samym programie jaki zaprezentowany zostanie dwa dni później w Wiedniu.

Już w czwartek 7 października 2021 o godz. 19.30 Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego wystąpi w słynnej Grosser Saal zwanej Złotą Salą Musikverein w Wiedniu. doskonale znanej ze słynnych, transmitowanych na cały świat przez telewizję koncertów noworocznych wiedeńskich filharmoników.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Musikverein to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych adresów na koncertowej mapie Europy. Sopoccy filharmonicy wykonają Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina oraz dwe symfonie nr 1 Sergieja Prokofieva i nr 2 Ludwiga van Beethovena. Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia Alexander Krichel, laureat prestiżowego tytułu Newcomer of the Year ECHO Klassik.

Alexander Krichel fortepian
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

W programie:
Sergiusz Prokofiev Symfonia nr 1 D-dur Klasyczna op. 25
Fryderk Chopin - Koncert fortepianowy nr 2 f-moll op. 21
Ludwig van Beethoven - Symfonia nr 2 D-dur op. 36

Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu. Sponsorem Koncertu Wiedeńskiego jest Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?