• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert symfoniczny - Kordian Góra

Zapraszamy do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na koncert symfoniczny z udziałem znakomitego polskiego pianisty Kordiana Góry.

Wystąpią:
Orkiestra PFB
George Tchitchinadze - dyrygent
Kordian Góra - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Prowadzenie: Konrad Mielnik

W programie:
Johannes Brahms - Uwertura tragiczna op. 81 [14']
Karol Szymanowski - IV Symfonia koncertująca na fortepian i orkiestrę op. 60 [25']
Przerwa [20']
Piotr Kasiłowski - Impresje z Węgier [6'] (prawykonanie)
Ludwig van Beethoven - IV Symfonia op. 60 B-dur [35']

Kordian Góra
Pianista, nauczyciel akademicki. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Słupsku, początkowo pod kierunkiem Ewy Borgieł, a następnie u Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie (Szwajcaria) w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky'ego. Od 1992 roku prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni, a także w ZPSM w Elblągu i ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu.
Laureat ogólnopolskich konkursów, festiwali, wielokrotny stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, zdobywca nagród pozaregulaminowych na XII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1990). Występował jako solista i kameralista w większości polskich filharmonii, a także w wielu krajach Europy (Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Rosja, Finlandia, Szwecja), Afryki (Maroko, Tunezja) i w USA. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a także dla Fundacji Maestro w Los Angeles z muzyką Debussy'ego i Ravela.
Wychował wielu laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą (m.in. w Chinach), bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

---
Sponsor Strategiczny PFB - Energa Grupa Orlen
Główny Sponsor PFB - Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna

Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2023 roku: Ruch Muzyczny
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Presto, Prestiż

Opinie

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści: