• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert projektu BLED Emila Miszka i Sławka Koryzno

Koncert projektu BLED Emila Miszka i Sławka Koryzno, 3 marca, godz. 19.00. Fuzja jazzu i elektroniki w wydaniu BLED to wtopienie się jednej estetyki w drugą, pozbawione sztampy i brawury.

W rozumieniu metaforycznym spotkanie Emila Miszka i Sławka Koryzno, które dało początek projektowi BLED, było jak naturalny, kosmiczny proces, na który wpływu nie mają ludzkie działania czy intencje. Jak sami mówią: - BLED to fuzja wielu inspiracji, które na przestrzeni lat każdy z nich napotkał na swojej drodze. Chodziło o to, aby grać w minimalistycznej konfiguracji - daje to znacznie inne możliwości niż granie w dużych zespołach.

jazz - koncerty w Trójmieście


- Ten minimalizm - osiągnięty jakby z marszu, bez celowości i usilnych starań - jest cechą dominującą w twórczości BLED i jednocześnie jej wyróżnikiem. Jak bowiem inaczej określić umiar zachowany przy tak "spektakularnym" połączeniu, jakim jest mariaż jazzu z elektroniką, który ma miejsce na debiutanckim albumie formacji zatytułowanym Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds?

Spontaniczność, organiczność i minimalizm schowane pod warstwą kosmicznego pyłu, pokrywającego pustynną planetę na końcu galaktyki - BLED, czyli Emil Miszk i Sławek Koryzno zapraszają na podróż, z której nie chce się wracać.

Opinie

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?