• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert premierowy: Popsysze + Gadecki i Skorczewski

Zapraszamy na psychodeliczną jazzową przygodę! 4 kwietnia o godz. 20:00 na scenie klubu Plama odbędzie się koncert promujący nową płytę zespołu Popsysze, zatytułowaną ETR.

maj 2

czwartek, godz. 18:00 - 21:00

Gdynia,
Wstęp wolny
maj 8-12

środa - niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 40 zł
Płyta E.T.R. Popsysze z gośćmi została nagrana podczas koncertu w Radiu Gdańsk w ramach festiwalu Metropolia jest ok w roku 2021. Z tej okazji zespół poszerzył instrumentarium współpracując ze znakomitymi muzykami: Tomek Gadecki (saksofon), Adam Skorczewski (trąbka) i Aga Tre (wokal). Na koncercie zostały wykonane utwory z wszystkich czterech płyt zespołu w nowych aranżacjach. Liczne improwizacje, zmiany stylistyczne, jazzowa sekcja instrumentów dętych zmieniła oblicze rockowego power trio. Płyta E.T.R. została zmiksowana przez Michała Kupicza i ukaże się w  trójmiejskiej wytwórni Zoharum New Experimental Art.

jazz - koncerty w Trójmieście


Popsysze
Postrockowo psychodeliczne trio z Trójmiasta. Grupa wydała cztery płyty: Popstory, Popsute oraz Kopalino, każda w nieco odmiennej stylistyce z zamiłowaniem do improwizacji. Ostatnia płyta pt. Emisja ukazała się w 2022 roku.

Emisja muzycznie stanowi rozwinięcie formuły, zapoczątkowanej przez zespół na ich poprzednim albumie ("Kopalino"). Tym razem muzycy Popsysze poszli jeszcze dalej, pozwalając sobie na eksperyment przy użyciu elektroniki w większym niż dotychczas stopniu, poszerzyli także swoje instrumentarium o liczne perkusjonalia, wzbogacając w ten sposób dotychczasowe brzmienie. Całość została nagrana na tzw. setkę, dobrze oddając ducha i emocje towarzyszące tej muzyce. Dzięki temu zespół uzyskał charakterystyczną dla siebie lekkość grania, kontrastującą z dość mroczną aurą, dodatkowo wzmacnianą tekstami, budującymi narrację ostatniej płyty, a poruszającymi skądinąd bardzo ważne zagadnienia.

Emisja na bandcamp - https://popsysze.bandcamp.com/album/emisja-4
Spotify - https://open.spotify.com/album/1Nqtn7qiWRd6gMzZ2uj4NM

Tomek Gadecki - saksofonista, kompozytor i poszukiwacz miejsca gdzie muzyka staje się prawdą do ostatniego dźwięku . Współzałożyciel takich zespołów jak Olbrzym i kurdupel, Sambar, Awatair, Niebo Niebo, ZUOM. Grał w wielu różnych zespołach między innymi Lonker See, Popsysze, Morze. GIO, BIO, KIO.... wciąż żyje.

Adam Skorczewski - trębacz, improwizator, kompozytor, producent, lider zespołu Adam Skorczewski Quintet. W swojej twórczości głównie posługuje się brzmieniem i melodią, którą lubi przełamywać w spontaniczny sposób. Człowiek stale improwizujący.
Współpracował z Irek Wojtczak Tentet, Ken Vandermark, L.U.C., Leśne Zwierzęta, GIO, Ania Jopek, czy Artificialice

Aga Tra wokolistka zespołu drewnofromlas
Zespół drewnofromlas wydał trzy płyty i jest jednym z oryginalniejszych składów trójmiejskich. Drewnofromlas ma swobodne podejście do twórczości i wymyka się konwencjom trochę nie wiadomo, jakiego jest gatunku, ale jest świeże, zdrowe i trwałe. Porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej, ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub, drumnbass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji.

Bilety:
- 40 zł - przedsprzedaż: https://www.bilety24.pl/koncert/1237-koncert-popsysze-103278?id=575479
- 50 zł przed koncertem w kasie GAK PlamaJak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
- SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
- autobus (5 min. pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01 127, 158, 227, 258;
Zaspa SKM 02 127, 158, 227, 258
- tramwaj (11 min. pieszo od Plamy):
Startowa 01 2, 4, 8;
Startowa 02 2, 4, 8, 12

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Przedsprzedaż
  40 zł
40 zł w przedsprzedaży Bilety24.pl: https://tiny.pl/dm6c7
50 zł w kasie przed koncertem

Opinie

Sprawdź się

Co to jest antresola?