• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert organowy w Święto Trzech Króli

W Święto Trzech Króli serdecznie zapraszamy na niezwykły, rodzinny koncert w pięknym Centrum św. Jana. Tym razem główną rolę odgrywać będą wyjątkowe dźwięki organów, które zostały specjalnie zaprojektowane w XVIII wieku dla tego magicznego miejsca. Profesor Andrzej Szadejko będzie przewodził naszej muzycznej podróży w świat świątecznych dźwięków z różnych zakątków Europy.

Koncert przeznaczony jest zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników muzyki. Zapraszamy do przygotowania się na fascynującą podróż dźwiękową, która przeniesie nas w magiczny świat uniwersalnych melodii i emocji. Niech to świąteczne spotkanie w Centrum św. Jana pozostanie w pamięci jako wyjątkowy czas wspólnego świętowania i celebracji muzyki organowej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program koncertu:

Andreas Schade (1674 - 17??)

Pastorale
Preludium et Fuga á 3. Duetto-Bouree et Giga con sogetto di Ruedi
Domenico Zipoli (1688-1726)

Pastorale C-dur ze zbioru Sonate d'Intavolatura per Organo e Cimbalo Op.1
Josef Seger (1716-1782)

Toccata VIII. Pastorell
Fuga
Fuga C dur de tempore Natalis
Johann Kaspar Kerll (1627-1693)

Capricio sopra il cucu
František Xaver Brixi (1732-1771)

Pastorela C-dur
Jan Křtitel Kuchař (1751-1829)

Pastorela D-dur
Andreas Schade

Trio super Quam Pastores laudavere (Narodził nam się Zbawiciel)
Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Pastorella BWV 590 (Praeludium) - (Allemande) - (Aria) - (Giga)

Andrzej Szadejko,
kompozytor, dyrygent, organista, organizator życia muzycznego.
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei/Szwajcaria. Uczestniczył w 30 mistrzowskich kursach organowych, klawesynowych i na pianoforte w Polsce, Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Finalista i laureat wielu konkursów organowych w Polsce i za granicą. Profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku. Profesor wizytujący uczelni w Niemczech, Finlandii i USA. Laureat i stypendysta wielu instytucji polskich i zagranicznych. Od roku 1994 regularnie koncertuje w Polsce, Europie, a także w USA jako solista, kameralista i dyrygent. Oprócz organowej działalności koncertowej zajmuje się także komponowaniem. Ekspert w dziedzinie historycznego budownictwa organowego. Jest konsultantem, bądź sprawuje nadzór nad wieloma projektami organowymi w Polsce, a także na Litwie i w Belgii. Jest kuratorem organów w Centrum Św. Jana w Gdańsku. Założyciel i szef zespołu Goldberg Baroque Ensemble, z którym nagrywa premierowe wykonania kantat kompozytorów z Pomorza. Jako solista i dyrygent ma na swoim koncie 30 wydawnictw płytowych dla wytwórni polskich i niemieckich wielokrotnie nominowanych do nagrody FRYDERYK oraz OPUS KLASSIK. Obecnie jest szefem artystycznym serii MUSICA BALTICA i GDAŃSK ORGAN LANDSCAPE w renomowanej wytwórni niemieckiej MDG. W 2022 roku otrzymał nagrodę OPUS KLASSIK w kategorii Najlepsze Premiera Światowa za album MUSICA BALTICA 9. Johann Daniel Pucklitz - Oratorio Secondo. Autor wydawnictw monograficznych, a także opracowań naukowych i artykułów drukowanych w periodykach polskich i zagranicznych. Autor audycji "Organy Nieograne" w Programie Drugim Polskiego Radia. Organizator i autor wielu formatów artystycznych i festiwali w Polsce i za granicą: Festiwal ORGANy PLUS+®, cykl Koncerty dla Gdańszczan, happeningi dla dzieci Popiszczmy Razem, konkurs plastyczny "...i zagrały organy", Pomerania 2008 - międzynarodowe spotkania budowniczych organów, GdO Tagung 2018 - Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów, festiwal "Moniuszko w Kościołach Warszawy".

Opinie

Sprawdź się

Mikołaj Trzaska, muzyk jazzowy pochodzący z Gdańska, od kilku lat komponuje muzykę filmową dla: