stat
Impreza już się odbyła

Koncert online | Stop - Dominik Kisiel

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert online STOP. Tym razem za fortepianem usiądzie pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, Dominik Kisiel. Premiera odbędzie się 28 kwietnia na fanpage'u Projektorni.

17 września - 1 października 2021, godz. 21:45

Gdańsk,
bilety 7 zł
Kup bilet
Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako pianista dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem. Muzyka opowiadając historie płynie nieprzerwanym strumieniem i zabiera uczestniczących w niej w niesamowitą podróż wykraczającą poza codzienne postrzeganie świata i doświadczanie rzeczywistości. Jest to swoista eksploracja przestrzeni brzmieniowej na poziomie przekazu emocji, odkrywania geometrii i kosmicznej energii w muzyce, inspirowana różnymi jej odmianami - od muzyki klasycznej do freejazzu. Konfrontacja całości z rzeczywistością, doświadczenia życiowe i muzyczne tworzą obraz muzyki tworzonej przez Dominika.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Laureat konkursów solo i z zespołem 'ominik Kisiel Exploration Quartet' m.in.: LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018 - statuetka Aniołka Jazzowego 2018, XX Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu - nagroda główna - I miejsce, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży - I miejsce - Nowa Nadzieja Jazzu. Stypendysta MKiDN - Kultura w sieci 2020, także Marszałka Województwa Pomorskiego w 2020 oraz Prezydenta Miasta Gdańsk 2020.
Autor cyklu koncertów improwizowanych 'IANOWORKS - czyli wielkich form inspirowanych formami klasycznymi tworzonymi na żywo na scenie bez wcześniejszego przygotowania formy i zawartości - zrodziły się z nich grupowe zajęcia na Akademii Muzycznej - Improwizowane Koncerty Jazzowe.

Na swoim koncie ma dwie autorskie płyty nagrane w kwartecie:
'Exploration, Alpaka Records 2018
'Live at Radio Katowice, Radio Katowice 2018.
W 2019 otrzymał nominację do polskiej nagrody muzycznej 'Fryderyki' w kategorii 'jazzowy debiut roku, a w 2020 jako sideman - płyta Szymona Sutora otrzymała Fryderyka.

Koncert jest nawiązaniem do premiery płyty artysty "STOP".
'STOP' to improwizowany akt fortepian solo zarejestrowany w kwietniu 2020 w studiu nagraniowym Custom 34 w Gdańsku na fortepianie 'Steinway&Sons Piano NYC 1945'.
Album został skomponowany i wykonany w tym samym momencie - w trakcie nagrania, na żywo. Tytuły nawiązują do muzyki klasycznej i wielkiej formy sonatowej, którą starałem się odwzorować podczas mojej improwizacji.

Muzyka zawarta na płycie to synteza wielowymiarowego porozumienia międzyludzkiego. Ma na celu uaktywnienie umiejętności sięgania do ukrytych potencjałów człowieka poprzez intencjonalne stworzenie pomostu pomiędzy nimi. Koncepcja całego projektu powstała z potrzeby twórczej wynikającej z wieloletniego doświadczenia w dziedzinie improwizacji muzycznej, gdzie instrumentem jest fortepian, a improwizujący wykonawca wykorzystuje szerokie możliwości tego instrumentu.
Celem jest otwarcie połączenia pomiędzy pianistą, a słuchaczami, swoistej ich symbiozy, gdzie wykonawca poprzez dźwięk wprowadza słuchacza w nastrój spokoju i stan relaksacji. Są to przeżycia wewnętrzne grającego i słuchacza, a moment spotkania i świadomość połączenia wywołuje efekt zatrzymania, jakby odcięcia od rzeczywistościi głebokiego skupienia na przeżywanej muzyce.

Więcej:
- Fanpage Facebook
- Kanał YouTube
- Bandcamp

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?