stat
Impreza już się odbyła

Koncert kolęd

Koncert kolęd - Muzyczne Wieczory u Plastyków

gru 28

wtorek, godz. 20:00

bilety 49 zł
Kup bilet
Wystąpi:
Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego z Gdyni
dyrygent: Karol Hilla

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:
Kolędy w opracowaniach kompozytorów polskich i obcych

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla to pierwszy akademicki chór działający w tym mieście. Chór powstał jesienią 2001 roku i od tego czasu zrzesza studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków Uczelni.
W repertuarze zespołu znajdują się utwory reprezentujące różne epoki: od średniowiecza po współczesność, od małych form a'cappella po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami chór regularnie uświetnia wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie - nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Litwa).
Zespół ma w swoim dorobku płytę CD, a także nagrania radiowe i telewizyjne, w tym udział w pełnometrażowej produkcji filmowej. W styczniu 2019 r. chór wystąpił ze słynnym włoskim tenorem Andrea Bocellim. Chór jest laureatem licznych nagród zdobytych podczas konkursów i festiwali w kraju i zagranicą, spośród których warto wymienić:
- złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu "Liviu Borlan" w Baia Mare (2018),
- drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż (2018),
- srebrny dyplom w kategorii chóry mieszane na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy (2018),
- srebrny dyplom w kategorii muzyka ludowa i muzyka sakralna na Międzynarodowym Festiwalu Canco Mediterrania w Barcelonie (2016),
- pierwsze miejsce w kategorii chóry kameralne na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Eišiškės (2013),
- pierwsze miejsce na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych (2010),
- nagroda dla najlepszego dyrygenta na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych (2010).
Poza muzyczną pasją członków chóru łączy szczególna zażyłość towarzyska, co czyni formację podwójnie radosną.

Karol Hilla jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W latach 2002-2004 kształcił się w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof Wolfganga Zerera. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez takich pedagogów jak Harald Vogel, Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski.
Koncertował w wielu miastach Polski i za granicą (Niemcy, Rosja, Francja). Współpracował jako solista i muzyk orkiestry z polską Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku (wykonywał m.in. partię organów "Requiem" G. Faure pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka). Występował również z zespołem Camerata Nova ze Szczecina oraz Cappellą Gedanensis.
Jest laureatem II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, w roku 2002 zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym Grand Prix de Chartres. Przez kilka lat był prezentatorem organów Archikatedry Oliwskiej.
Dopełnienie jego działalności artystycznej stanowi działalność pedagogiczna w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?