• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert kameralny

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina - Koło w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Robert Kowalski - skrzypce
Georgiy Lomakov - wiolonczela
Radosław Kurek - fortepian

Duet: Georgy Lomakow (Ukraina) - wiolonczela, Radosław Kurek - fortepian
Duet: Robert Kowalski - skrzypce, Radosław Kurek - fortepian
Trio: Robert Kowalski - skrzypce, Georgy Lomankow - wiolonczela, Radosław Kurek - fortepian

W programie:
F. CHOPIN, J. BRAHMS

MECENAT: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Gdańsk, Gdańsk - Europejska Stolica Kultury, Outdoor, www.trojmiasto, www.wrotapomorza.pl

O występujących:

ROBERT KOWALSKI
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku, gdzie był uczniem klasy skrzypiec mgr Marii Kalinowskiej, mgr Jerzego Hazuki i prof. Krystyny Jureckiej. W 2008 roku ukończył studia w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim w klasie prof. Waleriego Gradowa, zaś w 2010 roku, w klasie tego samego profesora, studia podyplomowe w Conservatorio della Svizzera Italiana w Lugano (Szwajcaria). Jest laureatem regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych, m.in. V Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi oraz zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Val Tidone (Włochy). Regularnie występuje na festiwalach w Europie, USA, Izraelu. Na zaproszenie organizacji Young Artists International ( z siedzibą w Los Angeles ) od czterech lat reprezentuje Polskę na Festiwalu Międzynarodowych Laureatów, podczas którego występował w takich salach, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku ( Marzec 2007 ), Walt Disney Hall w Los Angeles, Mozarteum w Salzburgu, YMCA w Jerozolimie. W roku 2010 ukaże się płyta z m.in. koncertem na dwoje skrzypiec A. Vivaldiego, która jest owocem współpracy z Konstantym Andrzejem Kulką oraz Cappellą Gedanensis.

RADOSŁAW KUREK
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Swoje umiejętności doskonalił na pianistycznych i kameralnych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem m. in. K. Popowej-Zydroń, E. Pobłockiej, M. Nosowskiej, W. Kwaśnego, Sz. Esztenyi'ego, P. Vernikova, N. Schmidta, S. Hamanna, V. Nossiny oraz J. O'Conora. Jest laureatem międzynarodowych pianistycznych i kameralnych konkursów m. in. : im. F. Chopina w Narwie (III nagroda, Estonia 2001), im. Pancho Vladigerova w Shumen ( IV nagroda, Bułgaria ), z kwartetem fortepianowym ,,Dali" był finalistą Konkursu Zespołów Kameralnych ,,Vittorio Gui'' we Florencji (2008), a z ukraińskim wiolonczelistą Georgiym Lomakovem w 2008 roku zdobył I nagrodę na Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (Austria). Koncertuje jako solista i kameralista w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech oraz wielu miastach Polski. Kilkakrotnie wystąpił z orkiestrą "Sinfonietta Cracovia" oraz Polską Filharmonią Bałtycką, a także z Konstantym Andrzejem Kulką oraz Romanem Jabłońskim. Nagrywa dla wytwórni płytowej DUX i Bayerischer Rundfunk w Monachium.

GEORGIY LOMAKOV
Urodzony w 1984 roku w Odessie, w wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli u Walentyny Balon-Rymaszewskiej. Dwa lata później wygrał ogólnoradziecki konkurs muzyczny w Urgencze w Uzbekistanie. Po zwycięstwie w konkursie im. Antonio Janigro w Zagrzebiu w roku 1997, emigruje do Niemiec, gdzie zostaje uczniem Reinera Faupla, pierwszego wiolonczelisty Die Nürnberger Philharmoniker. W latach 2001-2005 odbył studia dyplomowe w Norymberdze i Bostonie, a w roku 2008 aspiranturę w Monachium w Hochschule für Musik und Theater. Studiował wówczas pod kierunkiem profesorów Siegmunda von Hausegger, Laurence Lesser i Wen-Sinn Yang. Występuje na estradach wielu krajów Europy Zachodniej i USA. Był zapraszany na festiwale w Verbier (Szwjcaria), Ravinii "I Palpiti" (Stany Zjednoczone), a także na "Festspiele Mecklenburg-Vorpommern" (Niemcy), na których doskonalił umiejętności i współpracował z wieloma znakomitymi artystami. Byli wśród nich Lynn Harell, Gary Hoffman, Bernhard Greenhouse, Shmuel Ashkenasy, Mirjam Fried i Eduard Schmieder.

SPONSOR: LOTOS S.A.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Która część z cyklu "Kolory zła" Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się jako pierwsza?