• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert kameralny | Jan Lewandowski i Piotr Pawlak

Zapraszamy we wtorek 11 października 2022r o godz. 19:00 na koncert kameralny w Ratuszu Staromiejskim.

Zagrają:
Jan Lewandowski
- wiolonczela
Piotr Pawlak - fortepian
Laureaci I nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku (2022)

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W PROGRAMIE: F. CHOPIN

Koncert dofinansowano ze środków Miasta Gdańska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Współpraca: Regionalne Centrum Wolontariatu, www.trojmiasto.pl
PROGRAM:

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Introdukcja i Polonez brillante C-dur, op. 3
Grand Duo Concertant na tematy z opery "Robert Diabeł" G. Meyerbeera

PRZERWA

Sonata g-moll op. 65
Allegro moderato
Scherzo, Allegro con brio
Largo
Finale, Allegro


Duet Jan Lewandowski i Piotr Pawlak
Artyści współpracują od 2017 roku. W roku 2022 zdobyli I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku. Obaj muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Jan Lewandowski
Wiolonczelista, solista oraz kameralista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów - Marcina Zdunika.

Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych; najważniejsze z nich, to: III nagroda oraz wszystkie nagrody pozaregulaminowe na Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wilnie. Był także półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Jako solista koncertował z orkiestrami Filharmonii Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestry Kameralnej Progress. Występował w Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwecji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, a także na najważniejszych scenach Polski, takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy czy Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. Od 2019 roku artysta jest członkiem zespołu Polish Soloists.

Piotr Pawlak
Pianista, solista i kameralista. W 2021 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Studiuje również dyrygenturę, gra na organach, improwizuje oraz jest magistrem matematyki. Zwycięzca XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017), laureat konkursów chopinowskich w Pekinie (2016) i Budapeszcie (2018) oraz I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie (2019). Brał udział w XVII (2015) i XVIII (2021) Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncertował w USA, Rosji, Chinach, Gruzji i w wielu krajach Europy oraz występował m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Zachodnio Czeskiej, Ningbo oraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. W roku 2021 zadebiutował na scenie Teatru "La Scala" w Mediolanie. W 2014 roku pianista otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety w cenie 15 zł (ulgowe) i 25 zł (normalne) można nabywać w Ratuszu Staromiejskim
w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00

Opinie

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?