• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert jazzowy Alexa Torres Trio

Już w piątek 24 marca o godz. 11:30 serdecznie zapraszamy na koncert jazzowy Alexa Torres Trio.

cze 2

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 16

piątek, godz. 20.00

Gdańsk, Szopy LKW Gallery
Na zaproszenie
Alexa Torres Trio w składzie:
- Alexa Torres Skillicorn - skrzypce
- Michał Bąk - kontrabas
- Krzysztof Pawłocki - gitara

jazz - koncerty w Trójmieście


Alexa Torres Ensemble to nowoczesny zespół jazzowy. Jego liderką jest, pochodząca z Austin w Teksasie, skrzypaczka jazzowa i badaczka Alexa Torres Skillcorn. W swojej twórczości muzycy łączą przeszłość i teraźniejszość, przeplatając ze sobą rozmaite ery jazzu - począwszy od swingu, poprzez muzykę latynoamerykańską, aż do bebopu oraz post-bopu - wpisując je we współczesny kontekst muzyczny.

Podczas koncertu artyści zaprezentują aranżacje klasycznych standardów jazzowych, bossa novy, ale także autorskie kompozycje, oraz repertuar pochodzący ze świeżo nagranego albumu, którego premiera odbędzie się w tym roku. Alexa obecnie przebywa we Wrocławiu, gdzie w ramach grantu Fulbrighta prowadzi badania nad polską tradycją gry na skrzypcach. Zespół wystąpi w ogólnodostępnym holu głównym budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) na I piętrze, przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku.

Partnerzy: Politechnika Gdańska, Fulbright Polska
Wstęp wolny. Zapraszamy!
Muzyka LIVE! w UCK

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, po przerwie związanej z pandemią, planuje powrót do przedsięwzięć muzycznych organizowanych dla pacjentów i personelu szpitala. Koncerty będą kontynuowane już w kolejnych miesiącach. Pod koniec kwietnia w szpitalu klinicznym przewidziano inaugurację cyklu koncertów "aMuz w UCK" współorganizowanych z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku został założony sopocki Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej?