• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert grudniowy. Baltic String Quartet

Klasycznie w grudniu spotkamy się w przyjaznym gronie miłośników działalności Wyspy Skarbów GAK. Zanurzymy się w czysto instrumentalnym brzmieniu kameralnego kwartetu i wysłuchamy repertuaru świątecznych szlagierów które nastroją nas do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu.

Baltic String Quartet zaprasza na występ, który wprowadzi słuchacza w świąteczny nastrój. Przede wszystkim przedstawi przepiękne barokowe arcydzieło A. Correlliego - Concerto Grosso Na Boże Narodzenie. Nie zabraknie Zimy A. Vivaldiego, czy słynnego Kanonu Pachelbela. W programie zespół przygotował też ciekawie zaaranżowane polskie i staroangielskie kolędy oraz standardy jazzowe. Kojące brzmienie kwartetu na pewno wprowadzi w błogi nastrój. Tuż przed szałem świątecznym będzie można trochę zatrzymać się, pomedytować muzykę.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sylwia Kolińska - skrzypce
Tomasz Diakun - skrzypce
Tomasz Pozorski - altówka
Kamila Pietrzak - wiolonczela

Baltic String Quartet to połączenie profesjonalnego brzmienia, eleganckiej prezencji, szerokiego repertuaru, umiejętności budowania nastroju i prawdziwej pasji do dzielenia się. Zespół czterech muzyków - absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku istnieje od 10 lat. Kwartet ma za sobą wiele występów ze znanymi postaciami polskiej estrady, takimi jak Natalia Kukulska czy Maryla Rodowicz, a także gwiazdami zagranicznymi m. in. Stingiem, Katie Melua czy Michaelem Boltonem. Współpraca z Teatrem Muzycznym i Filharmonią Bałtycką sprawia, że muzyka w wielu formatach wypełnia ich codzienność. Baltic String Quartet sprawia, że muzyka przeistacza się w emocje, piękno i niezapomniane wspomnienia.

Patronat medialny:
Gdansk.pl, Trojmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl

Więcej:
balticquartet.com

ZAPRASZAMY!
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Dom Kultury / Galeria / Muzeum
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?

 

Najczęściej czytane