• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert finałowy Razem

Wydarzenie w ramach

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni koncert w ramach Festiwalu Kultury Utraconej, na który zaprasza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

w każdy piątek (od 01.07 do 26.08.2022)

bilety 30 - 45 zł
Kup bilet

w każdy piątek (od 01.07 do 26.08.2022), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 43 zł
ulgowy 32 zł
Kup bilet
Inspiracją do koncepcji koncertu Razem stały się ziemie utracone. Tego wieczoru, o godz. 18:00 na Sali im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku usłyszymy muzyczny obraz malowany wieloma językami, tradycjami muzycznymi i ideami, dla których wspólna była przestrzeń geograficzna. Pośród nich znaleźli się: Polacy Kresowiacy z różnych miejsc II Rzeczypospolitej, Zaolziacy ze Śląska Cieszyńskiego, Ormianie, Tatarzy, Romowie, Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Żydzi, Huculi, Łemkowie, Bojkowie, Karaimi, Słowacy, Niemcy, Czesi oraz ludzie, którzy określali się mianem tutejszych, stąd.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W ten wielowymiarowy świat kultur zabierze nas Joszko Broda, artysta urodzony między dwoma górami: Ochodzitą i Baranią Górą - w miejscu, gdzie znajduje się graniczny styk trzech państw i narodów: Polski, Słowacji i Czech. Przenikanie się kultur jest więc osobistym doświadczeniem artysty, ponieważ w jego żyłach płynie krew karpackich górali, Ślązaków, którzy przetrwali wieki w symbiozie z innymi narodami.

Więcej informacji na temat samych artysty, koncertu, a także programu Festiwalu Kultury Utraconej na: www.muzeum1939.pl oraz na www.festiwalkulturyutraconej.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: