• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert dla hospicjum

28 marca 2016 roku, po długiej walce z chorobą nowotworową, zmarł ks. Jan Kaczkowski, założyciel Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, do ostatnich dni oddany kapłańskiej posłudze i miłosiernej opiece nad śmiertelnie chorymi. To smutne wydarzenie zainicjowało wiele akcji, mających na celu wsparcie puckiej placówki.

Do zbiórki funduszy dołączyła również Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która w sobotę 4 czerwca 2016 roku w sopockim Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego o godz. 20:00 zagra wyjątkowy koncert. Wybrane na ten wieczór kompozycje muzyki klasycznej to Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22 Antonína Dvořáka oraz Cztery pory roku Astora Piazzolli.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dvořák zwykł powiadać, że Serenada op. 22 powstała w niecałe dwa tygodnie w maju 1875 roku. W życiu kompozytora był to okres wielkiego spełnienia, pełen sukcesów na niwie artystycznej oraz w życiu rodzinnym. Utwór składa się z pięciu części (Moderato, Menuetto: Allegro con Moto, Scherzo: Vivace, Larghetto, Finale: Allegro vivace). Do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych kompozycji autorstwa Dvořáka.

Druga kompozycja, jaka zabrzmi tego wieczoru, to Cztery pory roku (Cuatro Estaciones Portenas) Astora Piazzolli - argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu i pełnego pasji tanguero. Utwory powstały w latach 1964-70. Wprawne ucho łatwo wychwyci wiele analogii do starszego o około 250 lat cyklu o tym samym tytule autorstwa Włocha - Antonio Vivaldiego. Argentyńczyk w niepowtarzalny sposób nasycił cykl namiętnością tanga, przenosząc znany temat w zupełnie inny wymiar.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Poza posługą duszpasterską, zajmował się zagadnieniami bioetyki chrześcijańskiej. W 2004 roku jako jeden z założycieli zainicjował powstanie w Pucku hospicjum pw. św. Ojca Pio, w którym pełnił funkcję Dyrektora i Prezesa Zarządu od 2009 roku aż do śmierci. Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 28 marca 2016 roku w Sopocie, gdzie pochowano go 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu Komunalnym. Na podstawie rozmów z ks. Kaczkowskim powstały publikacje Szału nie ma, jest rak (2013) i Życie na pełnej petardzie (2015), jako autor napisał Grunt pod nogami (2016).

Wystąpią:

Wojciech Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

04.06.2016 r. | godz. 20:00 | Kościół Garnizonowy pw. św. Jerzego, Sopot

Bilety na koncert w cenie 15 zł do nabycia:
• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
• w systemie EKOBILET: https://ekobilet.pl/filharmonia-sopot/koncert-dla-hospicjum-1462785519/161700-bilety-na-koncert
• przed koncertem
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany Puckiemu Hospicjum pw. Św. Ojca Pio.

ZAPRASZAMY!
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/493392980847835/

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?