• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert dla Jana Pawła II w 40 rocznicę objęcia pontyfikatu

Prezydent Miasta Gdańska oraz Klub WINDA Gdańskiego Archipelagu Kultury, zapraszają na Koncert dla Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 13 października 2018 roku, w Kościele p.w. Świętego Franciszka z Asyżu przy ul. Kartuskiej w Gdańsku. Tegoroczna edycja wydarzenia ma charakter szczególny, gdyż obchodzimy 40 rocznicę objęcia pontyfikatu przez Karola Wojtyłę.

kwi 28

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
Koncert ten będzie już XV odsłoną wydarzenia organizowanego przez Klub WINDA. Do tej pory podczas koncertów mieliśmy przyjemność gościć wykonawców takich jak Janusz Strobel, Sławomir Jaskułke, Piotr Wyleżoł, Karen Edwards, Wojciech Staroniewicz wraz z Polską Filharmonią Kameralną, Grzech Piotrowski.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W tym roku wystąpi dla Państwa zespół KK Pearls

 KK Pearls jest zespołem międzynarodowym, polsko - izraelsko - kolumbijskim. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Muzycy KK Pearls krążą wokół jazzu, klasyki i etno. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego - pianisty, aranżera, takie jak The Moon, Once in America, czy Pink Year . KK Pearls,  w obecnym składzie, są aktywni od 2014 roku, zespół ma na koncie m.in. koncerty w radiowej Trójce, na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days, na Palmjazz Festival, a także dwa albumy live i koncerty po wielu krajach Europy. Na scenie są ze sobą fantastycznie zgrani, ale nie tylko pod względem wykonawczym. Ma się wrażenie, że jest między nimi "chemia" jak między kochankami. Kompozycje lidera pozwalają muzykom na duże dawki improwizacji, w których odbijają się różne artystyczne wizje. KK Pearls to pasja połączona z subtelną techniką .
Krzysztof Kobylinski -Dyrektor KK Pearls- kompozytor, aranżer i pianista o orientacji jazzowo-klasyczno-etnicznej. Autor kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których oprócz zespołu KK Pearls i Orkiestry Aukso brali udział Bill Evans, Erik Truffaz , Randy Brecker, Stanisław Soyka, Hanna Banaszak i wielu innych. Jego utwory wykonywali na koncertach m.in. Branford Marsalis i Roby Lakatos. Jest stałym bywalcem międzynarodowych wydarzeń na terenie Europy i nie tylko. Krzysztof Kobyliński jest członkiem nowojorskiej agencji Dogandpony Industries. Twórca festiwali PalmJazz i Filharmonia a także pomysłodawca, kreator i fundator Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.

Reut Rivka Shabi (wokal)- pochodzi z Jerozolimy. To prawdziwie wszechstronna artystka. Jest sopranistką barokową i operową. Ukończyła wydział śpiewu operowego w Jerozolimskiej Akademii Muzycznej. Doskonale czuje się również w muzyce współczesnej, w projektach jazzowych czy w muzyce improwizowanej. Słynie również z niezwykłej zdolności improwizacji tekstowej, która czyni jej występy dla publiczności przeżyciem wyjątkowym. Doskonale porusza się po wielu muzycznych stylach. W swoich występach korzysta z folkloru greckiego, macedońskiego, romskiego, arabskiego, hebrajskiego czy andaluzyjskiego. Śpiewała pod batutą m.in.: Zubina Mehta, Julesa Buckley'a, Jose Vermunta, Sebastiena Marque'a, Fabia Bonizzoni'ego. W swoim dorobku ma role Belindy (Dydona i Eneasz), Paminy (Czarodziejski flet), Adeli (Zemsta nietoperza), Kunegundy (Kandyd).

Dima Gorelik (gitara)- Urodził się w 1983 roku na Ukrainie. Wkrótce w rodzicami przenieśli się do Izraela. Jego pierwszym mistrzem był Shai Cohen, słynny edukator improwizacji i harmonizacji. Swój talent rozwijał w akademii muzycznej u Arnie'go Lawrence'a, Maxa Roacha, Jamesa Moody'ego, Avishai Cohena, Omera Avitala. Gorelik jest mistrzem w muzyce krain z nad Morza Śródziemnego. Jego twórczość harmonijnie łączy autentyczną pasję grania z doskonałą techniką. Nagrał kilka albumów, między innymi Anno Domini w ramach autorskiego projektu muzycznego, czy razem z przyjacielem Noamem Elronem płytę Fluctuation. Grywa również z Joachimem Menclem i Bradem Terrym. Z Vladiswarem Nadishaną nagrał entuzjastycznie przyjęty krążek Asymmetric Beauty. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie współpracuje m.in. z Marią Pomianowską czy Mohammadem Rassoulim.

Edi Sanchez (bas) - Urodzony w Kolumbii, przygodę z muzyką rozpoczął jako małe dziecko, śpiewając pieśni ludowe na rodzinnych spotkaniach i przyjęciach. W wieku 14 lat po raz pierwszy zaczął grać na gitarze, niezwykle szybko opanowując instrument. Dryfował w kierunku czterech muzycznych gatunków: salsy, bluesa, funky i jazzu. Studiował w Bogocie, koncentrując się na układzie porro (tradycyjny kolumbijski styl muzyczny). Był wykładową nauki gry na elektrycznej gitarze basowej. Podróżował po całym świecie, czerpiąc inspiracje, które wykorzystuje w muzyce. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Adama Kowalewskiego. Obecnie mieszka i koncertuje w Polsce. Podczas występów wykonuje również własne kompozycje, które wywołują żywiołowe reakcje publiczności. W 2010 roku nagrał album "Aun no se" inspirowany rytmami kolumbijskimi i wzbogacony muzyką polską.

Waldemar Lindner (perkusja) - muzyk o lekkim feelingu i precyzyjnym uderzeniu. Muzyk zespołu Street, który w latach osiemdziesiątych był jednym z wiodących polskich składów gatunku fusion. Od początku lat osiemdziesiątych współpracował z pianistą i kompozytorem, Krzysztofem Kobylińskim. Waldemar Lindner pod koniec lat osiemdziesiątych wyemigrował do Niemiec, gdzie sporadycznie kontynuował muzyczny tryb życia. Po swoim powrocie do Polski kilka lat temu, na nowo powiązał się muzycznie z Krzysztofem Kobylińskim, z którym nagrywa i koncertuje w takich składach jak: KK Pearls i Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra.  Waldemar Lindner udziela się również w kilku śląskich składach jazzowych i bluesowych.

https://www.facebook.com/events/1493280254149275/

Opinie

Sprawdź się

Anna Sakowicz napisała książkę “Czas grzechu”, która jest pierwszym tomem rodzinnej sagi zatytułowanej: