stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Tak zaczynała się wojna (7 opinii)

1 września 2019 o godzinie 20.00 na scenie Muzeum wystąpią Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra.

Relacja z imprezy

Gościem specjalnym wydarzenia miał być zespół Sabaton, ale muzycy mieli po drodze wypadek samochodowy i tym razem się w Gdańsku nie pojawią.

koncerty w Trójmieście


Widowisko poprowadzi Antoni Pawlicki.

Okazją do organizacji wydarzenia są obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku Polska doświadczyła niemieckich i sowieckich ataków, odbywających się z pogwałceniem prawa międzynarodowego: bombardowań, brutalnego traktowania jeńców i ludności cywilnej. Z premedytacją niszczono polskie miasta, szacuje się, że w tym czasie zbombardowano 155 miast i 476 wsi. Celem ataków stała się ludność cywilna, miejsca użyteczności publicznej, domy i szpitale.

"Tak zaczynała się wojna" to widowisko muzyczne, na które składają się kompozycje obrazujące grozę wojny, którymi pragniemy oddać atmosferę tamtych chwil. Pozornie neutralny tytuł koncertu kryje w sobie to wszystko, co zdarzyło się we wrześniu 1939 roku: walkę o przetrwanie, lęk i rozpacz, bezsilny gniew ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia, ale równocześnie heroizm Polaków i bestialstwo okupantów, którzy dążyli do eksterminacji polskiej ludności.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mecenasem Muzeum II Wojny Światowej jest Grupa Energa
Patronat medialny: Telewizja Polska i Polskie Radio

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety do nabycia pod adresem: https://bilety.muzeum1939.pl/sprzedaz/krok,4.html

Opinie (7) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?