• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Koncert Razzle Dazzle "City of stars"

Z przyczyn od nas niezależnych musimy odwołać niedzielny koncert (7.11.21). Jest nam ogromnie przykro, bo bardzo chcieliśmy wystąpić dla Was i zaprezentować nowy repertuar. Dołożymy wszelkich starań, żeby koncert odbył się w innym, możliwie szybkim terminie. Śledźcie strony Chóru "Razzle Dazzle", będziemy Was informować! Trzymajcie się!

mar 16

sobota, godz. 17:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Zapraszamy na koncert "City of stars" Chóru "Razzle Dazzle", który zaprezentuje wystrzałowy repertuar muzyki filmowej i rozrywkowej z towarzyszeniem instrumentów.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Zabierzemy Was do Hollywood, Krainy lodu i na księżyc!
Na słuchaczy czekają przeboje takie jak: "Here Comes The Sun" zespołu The Beatles", piosenka stulecia "Stand by me", "Barbar' Ann" grupy "The Beach Boys" czy "Moon River" znane z filmu Śniadanie u Tiffaniego. Zespołowi towarzyszyć będą instrumentaliści: Dominik Kisiel na fortepianie, Michał Bąk na kontrabasie oraz Łukasz Szlawski na djembe.
Chór wystąpi pod kierownictwem Julii Danielewicz.

Chór mieszany Razzle Dazzle powstał w 2018 roku i obecnie liczy 35 członków. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami Fundacji Śpiewaj!. To amatorski, kameralny zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest światowy repertuar i niecodzienne pomysły zaczerpnięte z edukacji chóralnej z USA i Kanady. Muzykę jaką śpiewają, doskonale opisuje nazwa ich grupy. Razzle dazzle to wrzawa lub zamieszanie, a samo dazzle znaczy olśniewać. Tak też chcą się prezentować publiczności. Zespołowi przewodzi dyrygentka Zuzanna Popiołkiewicz absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim.
Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 50 koncertów w najważniejszych ośrodkach kultury w Trójmieście.
W grudniu 2020 roku otrzymał Złoty medal na 2nd World Virtual Choir Festival w Bandung w Indonezji kategorii Pop and Jazz za wideo do utworu "Barbar' Ann" zespołu "The Beach Boys". Spośród 72 teledysków nadesłanych z całego świata chór został wyróżniony także Nagrodą Specjalną za Best Artistic Visualization.

W listopadzie 2019 roku Razzle Dazzle wyśpiewał srebro podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej w Gdańsku "Music Everywhere" w kategorii muzyki rozrywkowej, folk i gospel. Dodatkowo w konkurencji Extra Choir Games za swoją prezentację otrzymał wyróżnienie za najlepszy kontakt z publicznością.

W 2020 roku pierwszy wirtualny teledysk chóru - Evening Rise - został wyróżniony prezentacją na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów Narodowego Centrum Kultury, której tematem były kulturalne działania w sieci.

Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywał się gdyński rycerz, który zakochał się w syrenie i porzucił dla niej miasto?

 

Najczęściej czytane