• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Przyjdę do Ciebie

Serdecznie zapraszamy 11 czerwca o godz. 19.00 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na kolejny koncert duetu wokalno-gitarowego Kitowska/Radkiewicz pod tytułem Przyjdę do Ciebie.
W programie m.in.:  M.de Falla, M. Castelnuovo-Tedesco, A. Dziadek, T. Dixa, A. Diesner, P. Kasiłowski, M. Kopczyński.

paź 22

niedziela, godz. 20:00

bilety 80 - 120 zł
Kup bilet
gru 4-5

poniedziałek - wtorek, godz. 09:15, 11:30

bilety 26 zł
Kup bilet
KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


WSTĘP WOLNY/ Możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dla muzyków.

NATALIA KRAJEWSKA -KITOWSKA / sopran liryczny
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka I miejsca w kategorii śpiew operowy na Międzynarodowym Konkursie Iscart International Music Competition, Lugano, Szwajcaria, 2021. Zdobyła także I miejsce w Konkursie na Najciekawszą Osobowość X Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy przy BFO.
Swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych i interpretacyjnych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i śpiewaków. Współzałożycielka zespołu muzyki klasycznej Les Femmes, w którym prowadzi swoją działalność zawodową. Z zespołem Les Femmes zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Da Capo International Music Competition / kategoria Ensembles, Rumunia 2021, oraz uzyskała dojście do finału na Międzynarodowym Konkursie Cadenza Contest, Włochy 2021 / kategoria Ensembles. Z Les Femmes zrealizowała około 500 wydarzeń artystycznych (koncertów i spektakli). Od roku współpracuje z gitarzystką Moniką Dżułą-Radkiewicz realizując kameralne koncerty muzyki klasycznej.
 
MONIKA DŻUŁA RADKIEWICZ / gitara
Ukończyła z wyróżnieniem klasę gitary w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Jana Paterka i mgr Emilii Majewskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach gitarowych w kraju i za granicą. Doktorat obroniła w swojej macierzystej uczelni, w której obecnie jest wykładowcą prowadzącym klasę gitary i kameralistyki. Bierze udział w projektach solowych, kameralnych (m. in. z gitarzystką Dorotą Szyperską, flecistką Dorotą Pawlus, wokalistką Natalią Krajewską-Kitowską) i z orkiestrami, jej nagrania ukazały się m.in. na płytach Koncert Gdański i Mea z muzyką Krzysztofa Olczaka. W 2021 roku wydała swoją pierwszą płytę z kompozycjami solowymi i kameralnymi gdańskich kompozytorów Guitar Mosaic. Z pasją organizuje warsztaty i koncerty zachęcając gitarzystów do twórczej aktywności.

Opinie

Sprawdź się

Relikty Zamku Krzyżackiego w Gdańsku można oglądać w...?