• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Pamięci Stefana Stuligrosza

W sobotę, 16.11.2013 o godzinie 19:00 w Bazylice Mariackiej odbędzie się koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej ,,Poznańskie Słowiki" pod dyrekcją Macieja Wielocha z cyklu "Pamięci Stefana Stuligrosza". Koncert jest pierwszym z cyklu wydarzeń, które odbędą się na terenie Polski. Organizatorem występu jest Fundacja "Chór Stuligrosza - Poznańskie Słowiki", która otrzymała wsparcie finansowe ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncerty dedykowane są zmarłemu w 2012 roku prof. Stefanowi Stuligroszowi, który przez 72 lata pracy artystycznej budował, rozwijał i troszczył się o dzieło swojego życia - będący ambasadorem polskiej kultury na całym świecie Chór "Poznańskie Słowiki". Prof. Stuligrosz związany był z Gdańskiem poprzez przyjaźń ze śp. Maciejem Płażyńskim. Wraz z chórem wielokrotnie pomagał w inicjatywach podejmowanych przez jego Fundację na rzecz dzieci utalentowanych muzycznie oraz niepełnosprawnych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" wraz z solistką Katarzyną Hołysz i Orkiestrą Kameralną Accademia dell'Arcadia wykonają dzieła największych mistrzów muzycznych różnych epok oraz najwybitniejsze utwory spod pióra prof. Stuligrosza.

Serdecznie zapraszamy - WSTĘP WOLNY.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?