• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Organowy - Marcin Kucharczyk

Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Marcina Kucharczyka, laureata I miejsca w Konkursie Interpretacji 11. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka. Koncert odbędzie się 31 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Marcin Kucharczyk
Ur. w 1998 roku, student studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa. W 2021 roku w ramach programu Erasmus+ studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera i prof. Matthiasa Neumanna (organy) oraz prof. Menno van Delfta (klawesyn i klawikord). W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, a w 2017 roku Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie organów mgr. Wiesława Kaczora (dyplom z wyróżnieniem). Od 2015 roku współpracuje z Dziewczęcym Chórem Katedralnym Puellae Orantes. W okresie 2012-2019 był organistą w parafii św. Katarzyny w Turzy.
Jego dokonania artystyczne były nagradzane stypendiami, m.in. Prezydenta Miasta Tarnowa (2016, 2017) oraz Marszałka Województwa Małopolskiego (2019, 2020). Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy organistów, takich jak: Jörg Andreas Bötticher, Olivier Penin, Tobias Horn, Jos van der Kooy, Thomas Lennartz, Sven-Ingvard Mikkelsen, Ingace Michiels, Ines Maidre czy Martin Bambauer.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Jest laureatem I nagrody w konkursie organowym w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (2020), jak również I nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2019), finalistą VII Międzynarodowego Konkursu Organowego w Dudelange (Luksemburg 2019). Otrzymał także I nagrodę w ramach V Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej (2017), oraz III nagrodę podczas VI Akademickiego Konkursu Organowego Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu (201.

Koncertował w prestiżowych miejscach w kraju i za granicą, m.in. Bazylice Mariackiej w Krakowie, Bazylice Jasnogórskiej, Bazylice Farnej w Poznaniu, Archikatedrze w Przemyślu i Katedrze NMP w Tallinie, a także w ramach ważnych festiwali w Niemczech, Holandii, Estonii, Luksemburgu i Węgrzech.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku organizowany jest co trzy lata od 1991 roku, a jego 11. edycja odbyła się 21-26 września 2021 roku. Podstawową ideą konkursu, jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce, jest zrzeszanie młodych organistów, którzy otrzymują szansę na prezentację swoich umiejętności przed światowej sławy muzykami. Międzynarodowa konfrontacja uczestników podtrzymuje ducha pozytywnej rywalizacji. Udział w wydarzeniu to szansa przede wszystkim na zaistnienie w świecie muzyki organowej, zdobycie funduszy na rozwój artystyczny oraz możliwość uzyskania zaproszenia do uczestnictwa w najlepszych światowych festiwalach organowych. Ponadto podczas konkursu organiści nawiązują liczne, przydatne kontakty, przekładające się na owocną współpracę

Opinie

Sprawdź się

Z jakiego języka pochodzi drugi człon nazwy teatru tańca - Teatr Amareya?

 

Najczęściej czytane