• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Muzyki Filmowej SFF2019: Quentin Tarantino (1 opinia)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

IV Koncert Muzyki Filmowej SFF2019 odbędzie się 17 lipca 2019 w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival.

Nasz koncert to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie na festiwal. Koncert będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zaproszonych muzyków i solistów, m.in. Misi Furtak, Tomka Makowieckiego i Emila Miszka

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście
W tym roku tematem przewodnim koncertu jest postać amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino. W programie koncertu znajdzie się muzyka z jego filmów, ale również muzyka z filmów jego mistrzów, filmów które stanowiły inspirację a także inne mniej znane powiązania i odwołania zarówno do klasyki jak i współczesnego kina.

Tegorocznymi gośćmi koncertu będą m.in. Tomek Makowiecki, który wykona m.in. utwory z filmów „Pulp Fiction” oraz „Jackie Brown” oraz Misia Furtak, która wykona utwory z filmów „Kill Bill” i inne ulubione produkcje mistrza Tarantino.

Polską Orkiestrę Kameralną Sopot pod batutą hiszpańskiego dyrygenta Rodrigo Tomillo, rozbudowaną o sekcję rytmiczną i sekcję dętą wspierać będą gościnni soliści, jak Emil Miszk, zdobywca tegorocznej statuetki Fryderyka za najlepszy debiut jazzowy.

W programie nie zabraknie również wielkich kompozytorów, w tym m.in. Ennio Morricone, Hans Zimmer, James Newton Howard, Michael Nyman i inni.

W ubiegłych edycjach gościnnie wystąpili m.in.: Gaba Kulka, Rebeka, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, L.U.C., Piotr Kaliński, Stefan Wesołowski, Olo Walicki i inni.

Poprzednie koncerty odbyły się pod następującymi hasłami przewodnimi: 2016 - Polański, Aronofsky, Coppola, 2017 - Od Kubricka do Nolana, 2018 - Nowe światy, nowa rzeczywistość.

Pomysł, program, scenariusz i reżyseria koncertu: Ania Kądziela-Grubman oraz Michał Grubman. Aranże: Artur Jurek.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Było pięknie...

    Cudowny koncert! Nie zawiodłam się po raz czwarty.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na początku lat 20. XX wieku do Orłowa przybył na wakacje znany Polski pisarz. Był nim: