• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Młode Talenty u Mennonitów

Cappella Gedanensis na koncert z cyklu MŁODE TALENTY U MENNONITÓW.

cze 1

czwartek, godz. 15:00

Wstęp wolny
cze 3

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny

Zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych Elbląg 2023:

  • Zofia Groblewska, altówka

  • Jolanta Adamska, fortepian

  • Fryderyk Midor, wiolonczela

  • Anna Prabucka-Firlej, fortepian


Sala koncertowa Cappelli Gedanensis
Dawny Kościół Mennonitów, ul. Menonitów 2a, Gdańsk

Zofia Anna Groblewska
urodziła się w 2005 roku w Warszawie w rodzinie muzyków. W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie Małgorzaty Machalskiej i Anny Betley-Gębskiej. Obecnie kontynuuje naukę w OSM im. Zenona Brzewskiego w klasie skrzypiec prof. Agaty Szymczewskiej oraz w klasie altówki Michała Styczyńskiego. Doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich w Łańcucie, Lusławicach i Teplicach oraz w klasie kameralistyki Anny Misior, prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz i prof. Romana Hoffmanna. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, altówkowych i kameralnych. Była członkiem trzeciej edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów oraz Penderecki Youth Orchestra. Latem 2022 roku uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Concertgebouworkest Young w Holandii współpracując z Gustavo Gimeno oraz Izabelą Faust.
Jest wielką miłośniczką muzyki kameralnej i symfonicznej. Od września 2022 roku poszerza swe zainteresowania muzyczne ucząc się dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Fryderyk Midor urodził się w roku 2008 w Katowicach. Rozpoczął swoja przygodę z muzyką w wieku pięciu lat od nauki gryna gitarze. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w klasie mgr. Alicji Murzynowskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I-go stopnia im. S. Moniuszki w Katowicach. Dziś jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II-go stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pedagogiem prowadzącym jest pani mgr Anna Tumidajska. Od 2017 roku jest również uczniem Prof. Davida Grigoriana. Fryderyk jest laureatem 44 polskich i międzynarodowych konkurów wiolonczelowych, gdzie w większości zdobywał pierwsze miejsca, Grand Prix i nagrody specjalne. Występował z orkiestrą kameralną Wratislaviensis pod dyrekcją prof. Jana Staniendy w ramach "Wieczorów w Arsenale 2019" oraz z orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jaroslava Shemeta w 2022 gdzie wykonał Koncert wiolonczelowy D-dur J. Haydna. Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Trzykrotnie zdobywał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół artystycznych.

Informacja o biletach

WSTĘP WOLNY
po wcześniejszej rezerwacji miejsc na adres e-mail: cappella@gedanensis.pl

Opinie

Sprawdź się

Najmłodszym teatrem w Trójmieście spośród niżej wymienionych jest: